Taze Yufka Saklama Yöntemi

Buzlukta Taze Yufka Nasıl Saklanır? (2 Adet)

Taze Yufka Saklama Yöntemi İçin Malzemeler :

  • 2 adet yufka
  • 2 adet kağıt
  • 2 adet buzdolabı poşeti

Taze Yufka Saklama Yöntemi Nasıl Yapılır?

Taze Yufka Saklama Yöntemi Yapılışı :

Taze yufka saklama yönteminde; öncelikle yufkaların taze ve yumuşak olmasına özen gösterin. Yırtılmış, kurumuş ve parçalanmış yufkaları tercih etmeyin. Satın aldığınız yufkaları tezgahınızın üzerinde düzgün bir şekilde katlayın.

Daha sonra tezgah üzerine yufkalarınızı rahatça sarabileceğiniz temiz kağıtlar koyun. A4 kağıdı, yağlı kağıt ya da yufkacıların yufkaları sardığı kağıtları kullanabilirsiniz. Kağıdın uç kısmına katladığınız 1 adet yufkayı yerleştirin. Ardından yufkayı kağıda güzelce sarın. Yufkaları kağıda sarmamızın sebebi dondurucuda biraz nemleneceğinden dolayı nemini alması ve yapışmamasını sağlamaktır. Yufkaları kağıda sardıktan sonra ayrı ayrı buzdolabı poşetleri içerisine koyun. Poşetin ağzını sıkıca kapatın. Ardından yufkaları bu şekilde buzluğa düzgünce yerleştirin.

Bu Yöntem İle Taze Yufkalarınızı Hiç Bozulmadan Aylarca Saklayacaksanız : Taze Yufka Saklama Yöntemi

Hazırladığınız bu yöntem ile yufkalarınızı buzlukta aylarca saklayabilirsiniz. Yufkaları buzluktan istediğiniz zaman çıkartıp, oda ısısında 20 dakika kadar bekletin. Yufkanız çözüldükten sonra ilk günkü tazeliğini koruyacak ve hiç bir şekilde yapışmayacaktır.

Dondurulmuş Yufka Nasıl Çözülür?

Yufkaları buzluktan istediğiniz zaman çıkartıp, oda ısısında 20 dakika kadar bekletin. Yufkanız çözüldükten sonra ilk günkü tazeliğini koruyacak ve hiç bir şekilde yapışmayacaktır.

Hazır Yufka Buzdolabında Nasıl Saklanır?

Yufkalar için en iyi saklama koşulu buzdolabı ve daha uzun süre saklamak için derin donduruculardır. Yufkaları derin dondurucuda aylarca saklayabilirsiniz. Fakat yufkaları buzdolabında en fazla 7 gün kadar muhafaza edebilirsiniz. Naylon ambalajlar içinde satılan hazır yufkaları kısa süre içinde tüketecekseniz bu şekilde ambalajından çıkartmadan buzdolabınızda direk olarak saklayabilirsiniz. Eğer yufkalarınızı açık olarak satın aldıysanız yapışmamaları için her katlanmış yufka arasına kağıt serip, temiz bir poşet içerisine koyun. Poşetin ağzını sıkıca kapatıp, yufkaları bu şekilde buzdolabında 7 gün kadar muhafaza edebilirsiniz. Eğer poşetin ağzını açık bırakırsanız yufkalarınız çok çabuk kurur ve kullanılamaz hale gelir.

Taze Yufka Saklama Yöntemi Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 5 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 5 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 adet taze yufka saklama yöntemi içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Taze Yufka Saklama Yöntemi İle Alakalı Bunlar da Soruldu;