Buzlukta Enginar Saklama

Derin Dondurucuda Çanak Enginar Nasıl Saklanır? (6 Adet)

Buzlukta Enginar Saklama İçin Malzemeler :

  • 6 adet büyük boy çanak enginar
  • 1,5 adet sıkılmış limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı kaya tuzu

Buzlukta Enginar Saklama Nasıl Yapılır?

Buzlukta Enginar Saklama Yapılışı :

Enginarı buzlukta saklama yönteminde; öncelikle derin bir tencere içine su koyup, kaynamaya bırakın. Kaynayan suyun içine 1 buçuk adet sıkılmış limon suyu dökün. Ardından da 1 tatlı kaşığı kaya tuzu ekleyip, güzelce karıştırın.

Daha sonra fokur fokur kaynayan limonlu su içine 6-7 adet büyük boy çanak enginarı koyun. Bu kaynayan su içinde enginarları 2-3 dakika kadar haşlayın. Kaynamamış suya enginarları atmamaya özen gösterin, aksi takdirde enginarlar kararacaktır.

Diğer tarafta derin bir kap içine bolca buzlu su koyun. Kaynamakta olan limonlu su içinden çanak enginarları süzerek alıp, hemen buzlu su içine koyup, şoklama yapın. Enginarları buzlu su içinde 1 dakika beklettikten sonra suyunu süzüp, kağıt havlu üzerine alın. Enginarları kağıt havlu ile iyice kurumasını sağlayın. Enginarları iyice kuruttuktan sonra buzdolabı poşetlerine yerleştirin. Poşetin havasını alıp, ağzını sıkıca kapatın.

Bu Yöntem İle İlk Günkü Tazeliğini Koruyacak : Enginar Buzlukta Nasıl Saklanır

Hazırladığınız bu yöntem ile enginarları 6-8 ay boyunca buzlukta saklayabilirsiniz.

Buzlukta Enginar Saklama Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 5 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 3 dakikası hazırlık, 2 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 6 adet buzlukta enginar saklama içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Buzlukta Enginar Saklama İle Alakalı Bunlar da Soruldu;