Tarif Arama

Taze Sarımsak Nasıl Saklanır

Taze Sarımsak Nasıl Saklanır

Taze Sarımsak Nasıl Saklanır İçin Malzemeler :

  • Taze sarımsak
  • Zeytinyağı ya da sıvıyağ
  • 1 adet kavanoz

Taze Sarımsak Nasıl Saklanır Nasıl Yapılır?

Taze Sarımsak Nasıl Saklanır Yapılışı :

Taze sarımsakları tek tek dişlerine ayırın. Bıçak ile kabuklarını soyun. Daha sonra iyice yıkayıp, kurulayın.

Kabuğu soyulmuş taze sarımsakları bir kavanoza koyun. Son olarak taze sarımsakların üzerini örtecek kadar zeytinyağı ya da sıvıyağ dökün. Kavanozun kapağını sıkıca kapatıp, buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Zeytinyağını da sarımsak saklama tekniği ile hem sarımsak aromalı zeytinyağınızı yemeklerinizde kullanabilir hem de kabuğu soyulmuş sarımsak dişlerini pratik bir şekilde tüketebilirsiniz.

Kavanozun içindeki yağ azaldıkça tekrardan üzerine yağ koyun. Sarımsaklarınızı tükettikçe yenilerini ekleyebilirsiniz. Böylece uzun bir süre sarımsaklarınız taze kalır.

Taze Sarımsak Nasıl Saklanır

İsteğe göre taze sarımsakların üzerine yağ dökmeden hava almayacak bir kavanoza koyup, buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.