Asma Yaprağı Salamurası

Asma Yaprağı Salamurası Nasıl Yapılır? (Asma Yaprağı Nasıl Saklanır?) (100 Adet)

Asma Yaprağı Salamurası İçin Malzemeler :

  • 400 gr asma yaprağı
  • 500 ml su
  • 1 çay bardağı tuz

Asma Yaprağı Salamurası Nasıl Yapılır?

Asma Yaprağı Salamurası Yapılışı :

Asma yaprağı salamurası için; öncelikle ince, açık renkli, tüysüz, ince damarlı ve çok derin yırtıkları olmayan yaprakları tercih edin. Küçük bir tencere yarım litre su ve 1 çay bardağı tuz koyun. Tencereyi ocak üzerine alın. Tuz eriyene kadar karıştırarak, kaynatın.

Daha sonra 400 gr asma yaprağını geniş ve derin bir kap içine koyun. Yaprakların üzerine hazırladığınız tuzlu kaynar suyu dökün. Yaprakları ara ara alt üst edip, asma yapraklar sarı rengi alana kadar bekletin.

1 kiloluk şişe içine yaprakları hafifçe üzerlerine bastırarak, yerleştirin. Daha sonra kalan tuzlu suyu yaprakların üzerine çıkana kadar dökün. Ardından kavanozun kapağını sıkıca kapatın.

En Uzun Süre Dayanan Salamura Yöntemi : Asma Yaprağı Salamurası

Hazırladığınız asma yaprağı salamurasını serin ve güneş almayan bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Asma yaprakları ile istediğiniz zaman yaprak sarması yapabilirsiniz.

Asma Yaprağı Salamurası Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 15 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası hazırlık, 5 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 100 adet asma yaprağı salamurası içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Asma Yaprağı Salamurası İle Alakalı Bunlar da Soruldu;