Tarif Arama

Derin Dondurucuda Taze Bezelye Nasıl Saklanır

Derin Dondurucuda Taze Bezelye Nasıl Saklanır

Derin Dondurucuda Taze Bezelye Nasıl Saklanır İçin Malzemeler :

  • Taze Bezelye (Kabuklu)
  • Buzdolabı poşeti

Derin Dondurucuda Taze Bezelye Nasıl Saklanır Nasıl Yapılır?

Derin Dondurucuda Taze Bezelye Nasıl Saklanır Yapılışı :

Bezelyeleri kabuklarından güzelce ayıklayın. Yıkamadan küçük boy olan buzdolabı poşetine birer yemeklik olarak doldurun. Poşetin havasını alıp, dibinden düğüm atın.

Daha sonra bezelyeleri poşete güzelce yayın. Üst üste koyup, dondurucuya kaldırın. Bu şekilde hem yerden de tasarruf etmiş olursunuz. Derindondurucudan çıkarttıktan sonra buzdolabında çözülmesini sağlayın.

Taze Bezelye Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Mümkün olduğunca iri taneli bezelyeleri satın almaya özen gösterin. Eğer kabuklu alacaksanız elinizle elleyerek içleri dolu olanları tercih edin.

Derin Dondurucuda Taze Bezelye Nasıl Saklanır

Bezelye aldıktan sonra fazla zaman geçmeden dondurulmalı. Eğer ertesi gününe kalırsa yanar ve sulanmaya başlar.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.Derin Dondurucuda Taze Bezelye Nasıl Saklanır:
Derin Dondurucuda Taze Bezelye Nasıl Saklanır Malzemeleri : https://ye-mek.net/tarif/detay/taze-bezelye-nasil-saklanir-malzemeleri