Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır? (5 Küçük Poşet)

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır İçin Malzemeler :

  • 1 kilo domates
  • Buzdolabı poşeti

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır Nasıl Yapılır?

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır Yapılışı :

Dondurucuda domates saklama yönteminde; 1 kilo domatesi iyice yıkayıp, kabuklarını güzelce soyun. Ardından domatesleri ortadan ikiye kesin. Kestiğiniz domatesleri avucunuzda hafif sıkarak, çekirdeklerinin çıkmasını sağlayın.

Daha sonra domatesleri küçük küpler halinde doğrayın. Yapacağınız yemeklerde kullanacağınız kadar domatesi ayrı ayrı poşetlere koyun. Poşetin havasını alıp, dibinden düğüm atın. Ardından dondurucuya kaldırın.

En Kolay Yöntemi Budur : Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır

Hazırladığınız kışlık domatesleri 9-10 ay kadar dondurucuda saklayabilirsiniz. Kullanacağınız zaman doğranmış domates poşetlerini dondurucudan çıkartın ve çözülmesini beklemeden direk olarak yemek ya da soslarda kullanın.

Buzlukta Domates Başka Nasıl Saklanır? En Kolay ve Etkili Saklama Yöntemi Nedir?

Domatesleri küp küp keserek buzlukta saklayabileceğimiz gibi rendeleyerek de dondurucuda saklayabilirsiniz. Bunun için rendelediğiniz domatesleri ince süzgeçten az miktarda suyunu salacak kadar süzün. Çok fazla suyunu süzer iseniz, kıvamı salça gibi olur. Ardından poşetlere koyup, dondurucuda saklayabilirsiniz.

Bir diğer yöntem olarak da rendelemek yerine domatesleri mutfak robotundan geçirerek, yine suyunu biraz süzüp, poşetleyerek, dondurucuda saklayabilirsiniz.

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 15 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 15 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 5 küçük poşet domates dondurucuda nasıl saklanır içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır İle Alakalı Bunlar da Soruldu;