Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Saklama

Buzlukta, Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Nasıl Saklanır? (2 Kişilik)

Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Saklama İçin Malzemeler :

  • 500 gr taze fasulye
  • 2 adet orta boy domates

Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Saklama Nasıl Yapılır?

Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Saklama Yapılışı :

Dondurucuda kışlık taze fasulye saklama yönteminde; öncelikle yarım kilo taze fasulyenin uç kısımlarını ve varsa kılçıklarını ayıklayın. Ardından bıçak yardımı ile istediğiniz büyüklükte kesin. Fasulyeler çok kalın ise uzunlamasına ortadan kesip, dilediğiniz şekilde dilimleyebilirsiniz.

Daha sonra 2 adet orta boy domatesin kabuğunu soyup, minik küpler halinde kesin. Geniş orta boy bir tencere içine doğradığınız domatesleri koyun. Domateslerin üzerine taze fasulyeleri ekleyin. Tencerenin kapağını kapatın. Kaynamaya başlayınca ara ara karıştırıp, sadece fasulyelerin rengi dönene kadar yaklaşık 12 dakika kısık ateşte pişirin. Sakın fasulyeleri tamamen pişirmeyin.

Fasulyelerin rengi döndükten sonra ocaktan alıp, soğumaya bırakın. Daha sonra fasulyeyi buzdolabı poşetlerine paylaştırıp, içindeki havayı tamamen alın. Poşetlerin ağzını sıkıca bağlayın. Poşeti bağladıktan sonra fasulyeleri tekrar bir poşete daha koyun. Poşetin havasını alıp, düğüm atın. Fasülyeniz 2 poşet içinde olursa, bulunduğu dondurucuda diğer donan sebzelerin kokusunu almaz.

Taze Fasulyeyi Saklamanın En Pratik Yöntemi : Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Saklama

Hazırladığınız kışlık taze fasulyeyi derin dondurucuda uzunca bir süre saklayabilirsiniz.

Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Saklama Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 25 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası hazırlık, 15 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 kişilik dondurucuda kışlık taze fasulye saklama içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Saklama İle Alakalı Bunlar da Soruldu;Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Saklama: