Dondurucuda Karnıyarık Saklama

Dondurucuda Karnıyarık Patlıcan Nasıl Saklanır? (6 Adet)

Dondurucuda Karnıyarık Saklama İçin Malzemeler :

  • 6 adet küçük ya da orta boy patlıcan
  • Sıvı yağ
  • Buzdolabı poşeti

Dondurucuda Karnıyarık Saklama Nasıl Yapılır?

Dondurucuda Karnıyarık Saklama Yapılışı :

Dondurucuda karnıyarık saklama yönteminde; küçük ya da orta boy patlıcanları güzelce yıkayıp, kurulayın. Daha sonra patlıcanların sap kısımlarını kesmeden alacalı olacak şekilde soyun. İsteğe göre patlıcanların sap kısımlarını kesebilirsiniz.

Patlıcanları alacalı olarak soyduktan sonra boylamasına çok derin olmayacak şekilde çizik atın. Diğer tarafta patlıcanların sığacağı bir kap içine biraz sıvı yağ dökün. Patlıcanları koyacağınız tepsinin tabanını biraz yağlayın. Ardından patlıcanları tek tek her yerine gelecek şekilde sıvı yağa bulayın. Sıvı yağa buladığınız patlıcanları yağladığınız tepsi içine dizin.

Patlıcanları önceden ısıtılmış 200 derece fırına verin. Patlıcanların altı ve üstü kızarana kadar kontrollü bir şekilde pişirin. Karnıyarıklık patlıcanlar piştikten sonra fırından çıkartıp, soğumaya bırakın. Soğuyan kışlık patlıcanları buzdolabı poşetine güzelce yerleştirin. Ardından poşetin havasını alıp, düğümleyin.

Böyle Çok Güzel Oluyor : Dondurucuda Karnıyarık Saklama

Hazırladığınız kışlık karnıyarık patlıcanları derin dondurucuda aylarca saklayabilirsiniz.

Derin Dondurucudan Çıkan Karnıyarık Nasıl Pişirilir?

Fırında ya da tavada kızartıp dondurucuya koyduğunuz karnıyarık patlıcanları, dondurucudan çıkarıp oda ısısında çözünmesini bekleyin. Daha sonra kıymalı iç harcını hazırlayın. Karnıyarıkların iç kısımlarını doldurup, fırında pişirin.

Dondurucuda Karnıyarık Saklama Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 35 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 5 dakikası hazırlık, 30 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 6 adet dondurucuda karnıyarık saklama içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Dondurucuda Karnıyarık Saklama İle Alakalı Bunlar da Soruldu;