Buzlukta Dolmalık Biber Saklama Yöntemi

Çiğden Dolmalık Biber Buzlukta Nasıl Saklanır? (4 Kişilik)

Buzlukta Dolmalık Biber Saklama Yöntemi İçin Malzemeler :

  • 8 adet dolmalık biber
  • Buzdolabı poşeti
  • Pipet

Buzlukta Dolmalık Biber Saklama Yöntemi Nasıl Yapılır?

Buzlukta Dolmalık Biber Saklama Yöntemi Yapılışı :

Buzlukta dolmalık biber saklama yönteminde; öncelikle 8 adet dolmalık biberin tepe kısımlarını baş parmağınız ile bastırarak, çıkartın. Ya da bıçak yardımı ile de tepe kısımlarını kesebilirsiniz. Ardından biberlerin içinde kalan çekirdeklerini temizleyip, yıkayın. Suyunu süzüp, iyice kurulayın.

Diğer tarafta suyu süzülüp kuruyan biberleri buzdolabı poşeti içine düzgün bir şekilde yerleştirin. Biberleriniz aynı büyüklükte ise baş kısımlarını eşit bir şekilde kesip, iç içe geçirebilirsiniz.

Biberleri poşetin içine koyduktan sonra poşetin içine bir pipet yerleştirin. Poşeti pipete iyice sarın. Poşetin ağzını elinizle kapatarak içindeki havayı çekip, vakumlanmasını sağlayın. Poşetin ağzına düğüm atın. Poşete düğüm attıktan sonra biberleri tekrar bir poşete daha koyun. Biberler 2 poşet içinde olursa, bulunduğu dondurucuda diğer donan sebzelerin kokusunu almaz.

Kışlık Hazırlıklara Devam : Buzlukta Dolmalık Biber Saklama Yöntemi

Hazırladığınız bu yöntem ile dolmalık biberleri buzlukta uzunca bir süre saklayabilirsiniz.

Dondurucuda Dolmalık Biber Saklamanın Püf Noktası Nelerdir?

Buzlukta dolmalık biber saklamada en önemli nokta seçeceğiniz biberlerin taze olmasıdır. Özellikle dolmalık biber çok iri ve kalın olmamalıdır.

Dondurucudan Çıkartılan Dolmalık Biber Nasıl Pişirilir?

Biberleri pişireceğiniz zaman çözülmesini beklemeden içini doldurup, pişirmelisiniz. Eğer biberlerin çözülmesini beklerseniz biberler sulanır ve koku yapar. Pişirdiğinizde de tadı beklediğiniz gibi olmaz.

Buzlukta Dolmalık Biber Saklama Yöntemi Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 10 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 4 kişilik buzlukta dolmalık biber saklama yöntemi içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Buzlukta Dolmalık Biber Saklama Yöntemi İle Alakalı Bunlar da Soruldu;Buzlukta Dolmalık Biber Saklama Yöntemi: