Buzlukta Yemeklik Biber Saklama Yöntemi

Çiğden Yemeklik Biber Buzlukta Nasıl Saklanır? (8 Kişilik)

Buzlukta Yemeklik Biber Saklama Yöntemi İçin Malzemeler :

  • 250 gr sivri kıl biber
  • Buzdolabı poşeti

Buzlukta Yemeklik Biber Saklama Yöntemi Nasıl Yapılır?

Buzlukta Yemeklik Biber Saklama Yöntemi Yapılışı :

Buzlukta yemeklik biber saklama yönteminde; ilk olarak 250 gr sivri kıl biberi yıkayıp, iyice kurulayın. Sap kısımlarını bıçak ile kesin. Ardından biberleri küçük küçük doğrayın. Eğer biberleriniz büyük ve çok çekirdekli ise çekirdekli kısımlarını temizleyin.

Diğer tarafta doğradığınız biberleri buzdolabı poşeti içine düzgün bir şekilde yerleştirin. Poşetlerin üzerine eliniz ile hafifçe bastırıp, havasını alın. Poşetin havasını aldıktan sonra poşeti katlayıp, tekrar bir poşet içerisine yerleştirin. Biberler 2 poşet içinde olursa, bulunduğu dondurucuda diğer donan sebzelerin kokusunu almaz.

Kışın Fiyatı Ateş Pahası, Ucuzken Buzlukları Doldurmak Lazım : Buzlukta Yemeklik Biber Nasıl Saklanır (Kış Hazırlıkları)

Hazırladığınız bu yöntem ile yemeklik biberleri buzlukta üst üste yerleştirip, uzunca bir süre saklayabilirsiniz.

Buzluktan Çıkan Biber Nasıl Pişirilir?

Dondurucudan çıkan yeşil biberler bekletilmeden kullanacağınız kadar alıp, hemen yemeğe koyulmalıdır. Eğer biberlerin çözülmesi beklenirse yumuşar, biberler yemek içerisinde çabuk erir ve görüntüsü kötü olur.

Buzlukta Yemeklik Biber Saklama Yöntemi Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 15 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 15 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 8 kişilik buzlukta yemeklik biber saklama yöntemi içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Buzlukta Yemeklik Biber Saklama Yöntemi İle Alakalı Bunlar da Soruldu;