Buzlukta Dereotu Saklama

Kış İçin Dondurucuda Dereotu Nasıl Saklanır? (2 Demet)

Buzlukta Dereotu Saklama İçin Malzemeler :

  • 2 demet dereotu
  • Buzdolabı poşeti

Buzlukta Dereotu Saklama Nasıl Yapılır?

Buzlukta Dereotu Saklama Yapılışı :

Buzlukta dereotu saklama yönteminde; öncelikle dereotunu alırken sap kısmının az, yaprak kısmının çok olmasına dikkat edin. Daha sonra 2 demet dereotunun sap kısmını kesip, ayırın.

Derin ve geniş bir kap içine yeteri miktarda su dökün. Dereotlarını güzelce ayıklayıp, suyun içine koyun. Suyun içinde 10-15 dakika kadar bekletin. Ardından tekrar yıkayıp, suyunu iyice süzün. Geniş bir kağıt havlu üzerine ya da temiz bir mutfak bezine dereotlarını koyup, iyice kurumasını sağlayın. Dereotlarının çok iyi kuruması gerekir. Dereotlarını buzluğa ıslak koyarsanız, küçük küçük buz şeklinde olur.

İyice kuruttuğunuz dereotlarını bıçak yardımı ile ince ince doğrayın. Doğradığınız dereotlarını iki ayrı küçük buzdolabı poşeti içine yerleştirin. Dereotlarını poşetin içine düzgünce yayın. Üzerine hafifçe bastırıp, poşetin havasını iyice alıp poşeti düğümleyin.

Bu Yöntemle Aylarca Taze Kalır : Buzlukta Dereotu Saklama

Hazırladığınız dereotlarını dondurucuya düzgün bir şekilde koyup, aylarca saklayabilirsiniz. İstediğiniz zaman kullanacağınız miktarlarda alıp, börek, poğaça ve yemeklerde kullanabilirsiniz.

Buzlukta Dereotu Saklama Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 15 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 15 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 demet buzlukta dereotu saklama içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Buzlukta Dereotu Saklama İle Alakalı Bunlar da Soruldu;