Tarif Arama

Közlenmiş Kırmızı Biber Dondurucuda Nasıl Saklanır

Közlenmiş Kırmızı Biber Dondurucuda Nasıl Saklanır

Közlenmiş Kırmızı Biber Dondurucuda Nasıl Saklanır İçin Malzemeler :

  • Büyük boy kırmızı biber (kapya biber)
  • Buzdolabı poşeti

Közlenmiş Kırmızı Biber Dondurucuda Nasıl Saklanır Nasıl Yapılır?

Közlenmiş Kırmızı Biber Dondurucuda Nasıl Saklanır Yapılışı :

Kırmızı biberleri yıkayıp, iyice kurulayın.

Daha sonra yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. Önceden ısıtılmış 200 dereceli fırına verin. Yaklaşık 30-35 dakika fırında ara ara ters yüz ederek, közleyin. Bu esnada biberlerin kabukları tamamen kabarmaya ve rengi koyulaşmaya başlayacaktır.

Közlenen biberleri fırından alıp, ılımaya bırakın. Daha sonra kabuklarını parçalamadan soyun. Saplarını çıkarın. Boylamasına bıçak ile bir çizik atarak, iç çekirdeklerini temizleyin.

Közlenen biberleri daha kolay soyulması için, sıcakken bir poşete koyun. Poşetin ağzını sıkıca kapatın. Soğuyana kadar bekletin.

Temizlediğiniz kırmızı biberleri kullanacağınız kadar poşetlere koyun. Poşetin havasını alıp, dibinden düğüm atın. Daha sonra dondurucuya kaldırın.

Közlenmiş Kırmızı Biber Dondurucuda Nasıl Saklanır

Közlenmiş olan kırmızı biber poşetleri kullanacağınız zaman dondurucudan çıkartın. Buzdolabında çözülmesini sağlayın. Közlenmiş kırmızı biberleri salatalarda, çorbalarda ya da meze olarak servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.
Közlenmiş Kırmızı Biber Dondurucuda Nasıl Saklanır:
Közlenmiş Kırmızı Biber Dondurucuda Nasıl Saklanır Malzemeleri : https://ye-mek.net/tarif/detay/kozlenmis-kirmizi-biber-dondurucuda-nasil-saklanir-malzemeleri