Tarif Arama

Kışlık Domates Konservesi Tarifi

Kışlık Domates Konservesi Tarifi

Kışlık Domates Konservesi Tarifi İçin Malzemeler :

  • İstediğiniz kadar domates
  • Tuz
  • Cam şişe

Kışlık Domates Konservesi Tarifi Nasıl Yapılır?

Kışlık Domates Konservesi Tarifi Yapılışı :

Domatesleri iyice yıkayıp, kabuklarını soyun. Ortadan ikiye kesin. Avucunuzda hafif sıkarak, çekirdeklerini çıkartın.

Daha sonra domatesleri küçük küpler halinde doğrayın. Büyük boy cam şişelere doldurun. Ardından cam şişelerdeki domateslerin üzerlerine 1" er çay kaşığı tuz serpiştirin. Son olarak kavanozların kapaklarını sıkıca kapatın.

Diğer yandan düdüklü tencerenin tabanına kalın bir bez serin. Üzerine kavanozları koyun. Kavanozların kapak hizalarına kadar su döküp, tencerenin kapağını kapatın ve kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra ocağın altını kısın. 15 dakika daha konserveleri kaynatın. Daha sonra tencereyi ocaktan alın. Kavanozları kalın bir ile çıkartıp, ters çevirip, soğumaya bırakın.

Domates konservelerini normal tencerede de kaynatabilirsiniz. Bunun için kaynatma süresi 30 dakikadır. Eğer konservelerin aralarında çok boşluk olursa birbirlerine çarpmamaları için aralarına mutlaka bez koyun.

Kışlık Domates Konservesi Nasıl Yapılır

Soğuyan kışlık domates konservelerini buzdolabı dışında güneş almayan yerde saklayın. Hazırladığınız domates konservelerini yemek ya da soslarda direkt olarak kullanabilirsiniz.

Domates konservelerini açtığınızda buzdolabında muhafaza edip, 1 hafta içinde tüketin. Tarifi bizimle paylaşan, bir birinden güzel fotoğrafları çeken Sayın Neşe Hanıma teşekkürü bir borç biliriz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Kışlık Domates Konservesi Tarifi nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Kışlık Domates Konservesi Tarifi tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Kışlık Domates Konservesi Tarifi tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Kışlık Domates Konservesi Tarifi:

:2013-09-09