Tarif Arama

Ev Yapımı Kırma Taze Yeşil Zeytin

Kırma Yeşil Zeytin Nasıl Yapılır? Zeytin Nasıl Tatlandırılır?

Ev Yapımı Kırma Taze Yeşil Zeytin İçin Malzemeler :

  • Yeşil zeytin
  • Su
  • Üzeri İçin
  • Tuz

Ev Yapımı Kırma Taze Yeşil Zeytin Nasıl Yapılır?

Ev Yapımı Kırma Taze Yeşil Zeytin Yapılışı :

Yeşil zeytinleri yıkayın, kurulayın. Sert bir zemin üzerine yeşil zeytinleri koyun. Merdane, taş ya da cam bir şişe altı ile zeytinleri fotoğraflardaki gibi kırın.

Kırdığınız yeşil zeytinleri orta boy bir kavanoza ya da bir pet şişe içine doldurun. Üzerine çıkacak kadar çeşme suyu ekleyin.

Kırma zeytinlerin kapağını kapatıp, güneş görmeyen bir yerde 2 gün bekletin.

2 günün ardından suyunu süzün. Yeni su doldurun ve 2 gün daha bekletin. Bu şekilde en az 2-3 kere suyunu değiştirin.

Ev yapımı kırma taze yeşil zeytinin tadını her su değiştirdiğinizde kontrol edin. Acılığı azaldığında, kavanozlardan çıkartıp, üzerine tuz serpiştirip, servis edebilirsiniz.

Ev Yapımı Kırma Taze Yeşil Zeytin

Taze zeytin, bu şekilde 1 hafta hazır hale getirilebilir. Fakat daha sonra tüketmek isterseniz üçüncü kez suyunu değiştirdikten sonra kavanozun içine limon tuzu ve tuz (1 litrelik pet şişeye 1 çay kaşığı limon tuzu ve 1 yemek kaşığı tuz yeterlidir.) ekleyip, rengi dönene kadar bekletebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.