Çiğden Taze Fasulyeyi Buzlukta Saklama Yöntemi

Çiğden Taze Fasulye Buzlukta Nasıl Saklanır? (3 Kişilik)

Çiğden Taze Fasulyeyi Buzlukta Saklama Yöntemi İçin Malzemeler :

  • 500 gr taze fasulye
  • Buzdolabı poşeti
  • Pipet

Çiğden Taze Fasulyeyi Buzlukta Saklama Yöntemi Nasıl Yapılır?

Çiğden Taze Fasulyeyi Buzlukta Saklama Yöntemi Yapılışı :

Çiğden taze fasulyeyi buzlukta saklama yönteminde; yarım kilo taze fasulyeyi bol su içinde yıkayıp, kağıt havlu üzerinde iyice kurulayın. Daha sonra fasulyelerin uç kısımlarını ve varsa kılçıklarını ayıklayın. Bıçak yardımı ile büyüklüklerine göre 2-3 parçaya bölün.

Ayıkladığınız fasulyeleri buzdolabı poşetlerine paylaştırın. Fasulyeleri poşetin içine eliniz ile yayın. Ardından poşetin içine bir pipet yerleştirin. Pipeti poşete iyice sarın. Poşetin ağzını elinizle kapatın. Pipet yardımı ile içindeki havayı çekip, vakumlanmasını sağlayın. Poşetin ağzına düğüm atın. Tekrar fasulyeleri bir poşet içerisine koyun. Taze fasulyeler 2 poşet içinde olursa, bulunduğu dondurucuda diğer donan sebzelerin kokusunu almaz.

Taze Fasulyeyi En Pratik Kışa Saklama Yöntemi : Çiğden Taze Fasulyeyi Buzlukta Saklama Yöntemi

Hazırladığınız bu yöntem ile çiğ taze fasulyeyi buzlukta uzunca bir süre saklayabilirsiniz.

Çiğden Dondurulmuş Taze Fasulye Nasıl Pişirilir?

Buzluktan çıkan çiğden taze fasulyeyi pişirmek için; öncelikle tencereye zeytinyağını dökün. Yağın üzerine 1 adet ince ince doğranmış soğanı koyup, kısa bir süre kavurun. Ardından 2 adet minik küpler halinde doğranmış domatesi tencereye ekleyin. Domatesler suyunu salıp hafifçe çekene kadar kavurun. Daha sonra dondurucudan fasulyeyi alıp, poşetin içinden çıkartın. Tencerenin içine koyup, karıştırmadan çözülmesini bekleyin. Fasulye tamamen çözüldüğünde üzerine su ve tuz ekleyip, pişirmeye devam edin.

Çiğden Taze Fasulyeyi Buzlukta Saklama Yöntemi Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 10 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 3 kişilik çiğden taze fasulyeyi buzlukta saklama yöntemi içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Çiğden Taze Fasulyeyi Buzlukta Saklama Yöntemi İle Alakalı Bunlar da Soruldu;Çiğden Taze Fasulyeyi Buzlukta Saklama Yöntemi: