Buzlukta İç Bakla Saklama

İç Bakla Buzlukta Nasıl Saklanır? (2 Poşet)

Buzlukta İç Bakla Saklama İçin Malzemeler :

  • 1 kilo kabuklu iç bakla
  • Buzdolabı poşeti

Buzlukta İç Bakla Saklama Nasıl Yapılır?

Buzlukta İç Bakla Saklama Yapılışı :

Buzlukta iç bakla saklama yönteminde; öncelikle 1 kilo kabuklu baklanın iki uç kısmını kesip, orta kısmındaki kılçığı çıkartın. Ardından baklayı elinizle ortadan ikiye açıp, içindeki yeşil bakla tanelerini çıkartın. Daha sonra ayıkladığınız iç baklaları bolca su içinde yıkayın. 1 kilo kabuklu iç bakladan yaklaşık 400 gr iç bakla çıkar.

Yıkadığınız iç baklaların suyunu süzüp, süzgeç üzerine alın. Sularının tamamen süzülmesini sağlayın. İsteğe göre iç baklaları temiz bir havlunun üzerine koyup, kurulayabilirsiniz.

Daha sonra suyu süzülen iç baklaları buzdolabı poşetleri içerisine kullanacağınız miktarda paylaştırın. Poşetleri eliniz ile düzeltip hafifçe yayın. Son olarak poşetlerin içindeki havayı tamamen alın. Bu işlemi bir pipet yardımı ile de yapabilirsiniz. Daha sonra poşetlerin ağzını sıkıca bağlayın.

İç Baklayı Hiç tereddütsüz Bu Yöntemle Saklayın : Buzlukta İç Bakla Saklama

Hazırladığınız bu yöntem ile iç baklaları buzlukta 1 yıl kadar saklayabilirsiniz. İstediğiniz zaman buzluktan çıkartıp, ihtiyaç olduğu kadarını alıp, buzunu çözdürmeden direk pişirebilirsiniz.

Buzluktan Çıkan İç Bakla Nasıl Pişirilir?

Buzluktan çıkan iç bakla ile salata yapacaksanız, buzlu iken direk suyun içine atıp, haşlayın. Ya da yemeğini yapacaksanız soğan ve salçasını yağ ile birlikte kavurduktan sonra direk buzluktan çıkarttığınız iç baklayı hiç çözdürme yapmadan tencere içine koyun. Baklaları diğer malzemeler ile birlikte 3-4 kere karıştırıp, damak tadınıza göre su ekleyip, pişirebilirsiniz.

Buzlukta İç Bakla Saklama Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 15 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 15 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 poşet buzlukta iç bakla saklama içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Buzlukta İç Bakla Saklama İle Alakalı Bunlar da Soruldu;