Acı Biber Nasıl Kurutulur

2 Farklı Yöntem İle Evde Acı Kırmızı Biber Nasıl Kurutulur (2 Küçük Boy Kavanoz)

Acı Biber Nasıl Kurutulur İçin Malzemeler :

  • 1 demet acı biber

Acı Biber Nasıl Kurutulur Nasıl Yapılır?

Acı Biber Nasıl Kurutulur Yapılışı :

Evde acı biber kurutmak için, öncelikle kurutacağınız acı biberleri bol su altında iyice yıkayın. Ardından güzelce kurulayın.

Daha sonra bir dikiş iğnesinin ucuna sağlam bir geçirin. İpin ucuna kalın bir düğüm atın. Ardından iğneyi biberlerin sap kısımlarından tek tek geçirin. Tüm biberler bitene kadar aynı işlemi tekrar edin.

Biberlerin daha rahat kuruyabilmeleri için birbirlerine çok fazla değmemesine ve hafif aralıklı olmasına özen gösterin. Kurutmak için asacak çok geniş bir yeriniz yoksa elinizdeki biberleri küçük küçük gruplayarak ayrı ayrı ipe dizebilirsiniz. İpe geçirdiğiniz acı biberleri güneş gören kuru bir yere asıp, yaklaşık 15 gün kadar iyice kurumasını sağlayın.

Bu Yöntem İle Herkes Evde Kolayca Yapabilir, 1 Tanesi Bile Her Yemeğe Lezzet Katar : Acı Biber Nasıl Kurutulur

Güneşte kuruttuğunuz biberleri kuruduktan sonra gölge bir yere asarak muhafaza edebilirsiniz. Ya da ipten tek tek çıkarıp, cam kavanoz içine koyup saklayabilirsiniz. Kuruttuğunuz biberleri yemeklerinizde, salata ve mezelerinizde kullanabilir ya da arzu ederseniz pul biber yapabilirsiniz.

Fırında Acı Biber Nasıl Kurutulur?

Fırında biber kurutmak için, öncelikle biberlerinizi bol suda güzelce yıkayın. Biberlerin üzerindeki tüm tozlar, kirler iyice aksın. Ardından biberleri kağıt havlu üzerine alın, iyice kurulayın. Ardından yağlı kağıt serilmiş bir fırın tepsisi üzerine, birbirlerine değmeyecek şekilde yerleştirin. Alt üst ayarlı 75 derece fırında kontrollü bir şekilde 4-5 saat kadar kurutun. Sürenin sonunda henüz istediğiniz gibi kurumadıysa, fırında kurutmaya devam edin. Kuruyan biberleri fırından çıkartın ve soğumaya alın. Ardından kavanoz içine alıp, saklayabilirsiniz.

Kurutulmuş Acı Biberden Pul Biber Nasıl Yapılır?

Evde pul biber yapmak için, iyice kuruttuğunuz acı biberlerin baş kısımlarını kesin. Çekirdeklerini ayıklayın. Ardından mutfak robotu içine biberleri koyun. İstediğiniz boyuta gelene kadar mutfak robotundan çekin.

Lezzetli pul biber yapmak için bir kaç çeşit acı biberi kurutmanızı öneririz. Tercihen acı kırmızı sivri biber, cin biberi, arnavut biberi ve kırmızı süs biberi kullanabilirsiniz.

Acı Biber Nasıl Kurutulur Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 15 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 15 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 küçük boy kavanoz acı biber nasıl kurutulur içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Acı Biber Nasıl Kurutulur İle Alakalı Bunlar da Soruldu;