Tarif Arama

Frappe

Frappe (Soğuk Yunan Kahvesi) Tarifi (1 Kişilik)

Frappe İçin Malzemeler :

  • 1 tatlı kaşığı klasik nescafe
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • 3 parça buz küpü
  • İçme suyu

Frappe Nasıl Yapılır?

Frappe Yapılışı :

Frappe yapımı için; su bardağından biraz büyük bir bardak içine 1 tatlı kaşığı klasik nescafe ve 1 tatlı kaşığı toz şeker koyun. Üzerine 1 parmak kadar içme suyu dökün. Mikser ya da köpürtücü ile köpürene kadar aşağıdan yukarı doğru karıştırın.

Daha sonra köpüren kahvenin üzerine 2-3 parça buz küpü ekleyin. Ardından köpüğün bardağın hizasına gelecek kadar içme suyu dökün. İsteğe göre suyu biraz azaltabilirsiniz. Damak tadınıza göre şekeri arttırabilirsiniz.

Hazırladığınız frappenin içine bir pipet koyup, soğuk olarak servis edebilirsiniz.

Yunanistanın Dünyaca Meşhur Kahvesi : Buz Gibi Frappe

Frappe, köpüklü olması için karıştırılan buzlu kahve içeceğini oluşturmaktadır. Buz küpleri ile dolu uzun bir bardakta servis edilir ve pipetle içilir. Yunanistan"da çok yaygın tüketilir.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.