Frappe

Frappe (Soğuk Yunan Kahvesi) Tarifi (1 Kişilik)

Frappe İçin Malzemeler :

  • 1 tatlı kaşığı klasik nescafe
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • 3 parça buz küpü
  • İçme suyu

Frappe Nasıl Yapılır?

Frappe Yapılışı :

Frappe yapımı için; su bardağından biraz büyük bir bardak içine 1 tatlı kaşığı klasik nescafe koyun. Nescafenin üzerine 1 tatlı kaşığı toz şeker koyun. Damak tadınıza göre biraz daha fazla şeker koyabilirsiniz. Nescafe ile şekerin üzerine 1 parmak kadar içme suyu dökün. Mikserin tek ucunu takın. Mikseri ya da köpürtücüyü bardağın içine yerleştirin. Köpürene kadar aşağıdan yukarı doğru karıştırın.

Çırptığınız kahveli karışımın rengi açık kahve rengi olacaktır. Daha sonra buzluktan 3-4 adet buz küpü alın. Köpüren kahvenin üzerine 2-3 parça buz küpü ekleyin. Ardından köpüğün bardağın hizasına gelecek kadar içme suyu dökün. İsteğe göre suyu biraz azaltabilirsiniz.

Yunanistanın Dünyaca Meşhur Kahvesi : Buz Gibi Frappe

Hazırladığınız frappenin içine bir pipet koyup, soğuk olarak servis edebilirsiniz.

Frappe Nedir?

Frappe, köpüklü olması için karıştırılan buzlu kahve içeceğini oluşturmaktadır. Buz küpleri ile dolu uzun bir bardakta servis edilir ve pipetle içilir. Yunanistan"da çok yaygın tüketilir.

Frappe Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 5 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 5 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 1 kişilik frappe içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Frappe İle Alakalı Bunlar da Soruldu;