Mojito

Alkolsüz Mojito (Mohito) Tarifi (2 Kişilik)

Mojito İçin Malzemeler :

  • 2 şişe maden suyu
  • 1 adet misket limon
  • 2 tutam taze nane
  • 2 yemek kaşığı esmer şeker
  • Buz küpleri
  • Süslemek İçin:
  • Taze nane yaprakları
  • Limon dilimleri

Mojito Nasıl Yapılır?

Mojito Yapılışı :

2 tutam taze naneyi yıkayıp, kurulayın. 1 adet misket limonu da güzelce yıkayıp, kurulayın. Orijinal mojito yapımında sadece misket limon kullanılıyor olsa da misket limon yerine normal sarı limonda kullanabilirsiniz.

Mojito yapımı için; öncelikle 1 adet misket limonu ikiye bölün. Yarısını kabuğu ile beraber ince dilimlere ayırıp, dar ve derin bir kabın içine koyun. Üzerine diğer yarım limonun suyunu sıkıp, ekleyin.

Ardından kabın içine 2 yemek kaşığı esmer şeker koyun. Esmer şeker yerine beyaz toz şeker de ekleyebilirsiniz. Bir tahta kaşık yardımı ile şeker eriyene kadar limon dilimlerini ezin. Ardından kaba taze naneleri ekleyin. Tahta kaşık ile güzelce ezmeye devam edin. Böylelikle hem nanenin hem de limon kabuğunun aroması içeceğe geçmiş olacak.

Servis edeceğiniz bardakların içlerine buz küpleri ile doldurun ve hazırda bekletin. Diğer tarafta hazırladığınız mojito özü üzerine 2 şişe maden suyu dökün. Maden sularının oldukça soğuk olmasına özen gösterin. Ardından bu karışımı buz küpleri ile dolu bardakların içlerine dökün.

Bu Özel İçeceğin Her Fırsatta Yapmak İsteyeceksiniz : Mojito

Hazırladığınız mojito kokteyli misket limon dilimleri ve taze nane yaprakları ile süsleyip, soğuk olarak servis edebilirsiniz.

Mojito Nedir? Nereye Aittir?

Mojito Küba mutfağına ait geleneksel bir içecektir. Küba da 100 yılı aşkın bir süredir sıkça yapılan bir içecek, 1990 yıllarda tüm dünyada popüler olmuştur. Alkollü ve alkolsüz olmak üzere 2 çeşit yapılır. Mojito, hem az malzeme ile yapılabilir olması hem de çok kısa sürede hazırlanabiliyor olması sayesinde her menüde kendine yer bulmuştur.

Mojito Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 10 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 kişilik mojito içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Mojito İle Alakalı Bunlar da Soruldu;