Zayıflatan Kilo Verdiren Goji Berry Çayı

Yağ Yakan ve Kilo Verdiren Goji Berry (Kurt Üzümü) Çayı (1 Kişilik)

Zayıflatan Kilo Verdiren Goji Berry Çayı İçin Malzemeler :

  • 1 su bardağı su
  • 10 adet goji berry (kurt üzümü)

Zayıflatan Kilo Verdiren Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır?

Zayıflatan Kilo Verdiren Goji Berry Çayı Yapılışı :

1 su bardağı içme suyunu orta boy cezvenin içine dökün. Üzerine 10 adet goji berry (kurt üzümü) ekleyin. Orta ateşte suyu ısınana kadar 5-6dk kadar ısıtın.

Su ısındığında zayıflatan kilo verdiren goji berry çayını ocaktan alın. Goji berryler biraz şişip genişleyene ve su rengini hafif değiştirene kadar dinlendirin.

Hazırladığınız zayıflatan kilo verdiren goji berry çayını kaşık yardımı ile bir kez karıştırın. Hafif sıcak (ılık) olarak goji berry çayını içebilirsiniz. Çayın ardından bardakta kalan goji berry tanelerini de yine bir kaşık yardımı ile yiyebilirsiniz.

Goji berry çayını, arzu ederseniz kuru goji berryleri bir bardağa alıp, üzerine sadece sıcak su ekleyerek de yapabilirsiniz. Fakat etkisini daha iyi göstermesi adına cezvede kısa bir sürede olsa kaynatarak yapmanız önerilir.

Zayıflatan Kilo Verdiren Goji Berry Çayı Nasıl Kullanılır?

Hazırladığınız zayıflatan goji berry (kurt üzümü) çayını sürekli kullanabilirsiniz.

Zayıflatan kilo verdiren goji berry çayını her öğünden 30dk kadar önce 1 bardak kadar içebilirsiniz.

Zayıflatan kilo verdiren goji berry çayının yanında mutlaka en az 2 litre de içme suyu tüketmelisiniz.

Goji berry çayını normal bitki çayları gibi harici içebilirsiniz. Fakat bu çay ile beraber aynı öğünde başka zayıflama kürleri uygulamayınız.

Zayıflatan Kilo Verdiren Goji Berry Çayı

Sadece yoğurtlu zayıflama kürlerini, bu kür ile beraber kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Zayıflatan Kilo Verdiren Goji Berry Çayının Faydaları Nelerdir?

Goji berry düşük glisemik indekse sahiptir. Düşük glisemik indeksli yiyecekler, açlığı hızlıca ortadan kaldırır ve daha fazla yiyecek isteğini azaltır. Goji berry tüketmek, kilo artışında büyük etkisi olan nişastalı ve şekerli gıdalara olan isteği azaltır.

Goji berry oldukça yüksek lifli bir gıdadır. Bu da vücudun şeker ve iştah kontrolü yapmasını sağlar. Daha uzun süre tokluk hissi yaratır ve bu da yeme isteğini azaltır.

Goji berry aynı zamanda, yağsız kas kütlesinin kullanılmasını sağlar. Bu da daha fazla kilo kaybına ve daha hızlı yağ yakmaya destek olur. Kaslar, yağlardan daha hızlı kalori yakar. Bu sayede kilo alımı önlenir.

Goji berry, uyku düzensizliklerini engeller ve hafızayı güçlendirir. Cinsel istek ve gücü düzenler. İçerdiği polisakkaritler ve güçlü antioksidanlar sayesinde vücuda daha genç ve diri görünüm kazandırır. Erken yaşlanmaya karşı vücudu koruduğu da bilinmektedir.

Zayıflatan Kilo Verdiren Goji Berry Çayını Kimler Kullanmamalıdır?

Yüksek tansiyon ve diyabet hastaları bu çayı kullanmamalıdırlar.

Herhangi bir ilaç ile beraber kullanılmamalıdır.

Emziren annelerin ve hamile bayanların kullanmaması önerilir. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.

Goji Berry Nerede Satılır? Goji Berry Fiyatı Ne Kadardır?

Goji berry büyük süper marketlerde, aktarlarda, kuru yemiş satan yerlerde bulunabilir.

1 kg goji berry (kurt üzümü) fiyatı kalitesine göre 60-90TL arasında değişmektedir. 1 aylık kullanım için 300-400gr kadar goji berry (kurt üzümü) yeterlidir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Zayıflatan Kilo Verdiren Goji Berry Çayı İle Alakalı Bunlar da Soruldu;