Suda Nar Ayıklama

Suda Nar Nasıl Ayıklanır? Kolay Nar Ayıklama Yöntemi

Suda Nar Ayıklama İçin Malzemeler :

  • Nar
  • Derin bir kap
  • Su

Suda Nar Ayıklama Nasıl Yapılır?

Suda Nar Ayıklama Yapılışı :

Narın baş kısmını bıçak yardımı ile kesin. Orta kısmını oyup, çıkartın.

Daha sonra narın üst kısmından baktığınızda 6-8 şerit göreceksiniz. Şeritleri üstten başlayıp, alta kadar bıçak yardımı ile fazla derin olmayacak şekilde çizin. İki elinizle narı avuç içine alın. Tutarak, ortadan ayırın.

Diğer yandan derin ve geniş bir kaba su koyun. Narı içine koyup, ters çevirin. Elleriniz ile narın tanelerini çıkartın. Taneler suda hızlıca dökülecek ve hiç bir yere dağılmayacaklardır. Ayıkladığınız narların suyunu süzün. Bir kaba alın. Bu şekilde buzdolabında 2-3 gün saklayabilirsiniz.

Narın beyaz parçaları suyun yüzeyinde birikecektir. Nar taneleri dibe çökecektir. Böylece beyaz parçaları süzgeç yardımı ile alabilirsiniz.

Suda Nar Ayıklama

Nar ayıklamın çeşitli yöntemleri vardır. Suda nar ayıklama içlerinde en kolay olanlarından bir tanesidir. Etrafa ne nar taneleri ne de nar suyu sıçramadığı için aynı zamanda en güvenli ve bir o kadar da temiz bir ayıklama yöntemidir. Fakat bunun için öncelikle nar soymanın kolay yolunu da bilmeniz gerekir. Yukarıda nasıl nar soyacağınıza dair hazırlamış olduğumuz görselleri inceleyebilirsiniz.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Suda Nar Ayıklama İle Alakalı Bunlar da Soruldu;