Dondurucuda Semizotu Saklama

Dondurucuda Semizotu Nasıl Saklanır? (1 Demet)

Dondurucuda Semizotu Saklama İçin Malzemeler :

  • 1 demet semizotu
  • Buzdolabı poşeti

Dondurucuda Semizotu Saklama Nasıl Yapılır?

Dondurucuda Semizotu Saklama Yapılışı :

Dondurucuda semizotu saklama yönteminde; öncelikle 1 demet semizotunun kök kısmını biraz kesin. Ardından semizotlarını tek tek ayıklayıp, geniş bir kap içine koyun.

Daha sonra ayıkladığınız semizotlarını bol su içinde iyice yıkayıp, süzmeye bırakın. Suyu süzülen semizotlarını havlu kağıt üzerinde iyice kurulayıp, bıçak yardımı ile küçük küçük doğrayın.

İyice kurulayıp, doğradığınız semizotlarını buzdolabı poşetleri içine yerleştirin. Semizotlarının üzerine güzelce bastırıp, poşetin havasını iyice alarak poşeti düğümleyin. İsteğe göre kilit poşette kullanabilirsiniz.

Bu Yöntemle Aylarca Taze Kalır : Dondurucuda Semizotu Saklama

Hazırladığınız kışlık semizotunu derin dondurucuda aylarca saklayabilirsiniz.

Derin Dondurucudan Çıkan Semizotu Nasıl Pişirilir?

Dondurucudaki semizotunu pişirmek için; bir tencere içinde soğanı kavurup, ardından salçayı ekleyin. Salçanın kokusu çıkana kadar kavurun. Ardından buzluktan çıkan semizotlarını bekletmeden hemen tencerenin içine koyup, kapağını kapatın. Kısa süre bu şekilde pişirin. Son olarak tuz ekleyip, suyunu salıp çekene kadar kavurun. Eğer semizotunu pirinçli yapacaksanız, semizotlarını tencereye koyduktan sonra çözünene kadar kapağını kapalı tutun. Daha sonra suyunu ve pirinci ekleyip, pişirmeye devam edin.

Dondurucuda Semizotu Saklama Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 15 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 15 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 1 demet dondurucuda semizotu saklama içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Dondurucuda Semizotu Saklama İle Alakalı Bunlar da Soruldu;