Tarif Arama

Deniz Börülcesi Nasıl Ayıklanır

Deniz Börülcesi Nasıl Ayıklanır

Deniz Börülcesi Nasıl Ayıklanır İçin Malzemeler :

  • 1 demet deniz börülcesi

Deniz Börülcesi Nasıl Ayıklanır Nasıl Yapılır?

Deniz Börülcesi Nasıl Ayıklanır Yapılışı :

Börülceleri iyice yıkayın. Derin bir tencereye kaynar su dökün. İçine börülceleri ekleyip, 10 dakika kadar haşlayın. Haşlandığını anlamak için 1 dal börülceyi sap kısmından tutarak çekin. Rahatça çıkıyorsa haşlanmış demektir.

Haşlanan börülceleri soğumaları için süzgece alın. Bir elinizle dibinden tutun. Diğer elinizle yeşil kısmı yukarı doğru çekip, odunsu kısımlarından ayıklayın. Ayıkladığınız börülceleri servis tabağına koyun.

Deniz Börülcesi Nedir?

Deniz börülcesi, ıspanakgiller familyasından bir bitki türüdür. Deniz kıyılarında yetişen bir bitkidir. Kendinden tuzlu ve hafifçe ekşi fakat çok lezzetlidir.

Deniz Börülcesi Faydaları Nelerdir?

Deniz börülcesi iyotlu topraklarda yetiştiğinden dolayı iyot eksikliğine bağlı guatr hastalığına iyi gelir. İdrar artırıcı ve kuvvet vericidir.

Deniz Börülcesi Nasıl Ayıklanır
Deniz Börülcesi Nasıl Kullanılır?

Hafifçe haşlayarak sarımsak, limon ve zeytinyağı karıştırılarak, yapılan sos ya da sarımsaklı yoğurtlu sos ile tüketilir. Salatası yapıldığında lezzeti için olduğu kadar ilaç niyetine de tüketebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.Deniz Börülcesi Nasıl Ayıklanır:
Deniz Börülcesi Nasıl Ayıklanır Malzemeleri : https://ye-mek.net/tarif/detay/deniz-borulcesi-nasil-ayiklanir-malzemeleri