Tarif Arama

Avokado Nasıl Soyulur

Avokado Nasıl Soyulur

Avokado Nasıl Soyulur İçin Malzemeler :

  • Avokado

Avokado Nasıl Soyulur Nasıl Yapılır?

Avokado Nasıl Soyulur Yapılışı :

Avokadoyu bir bıçak ile ortadan kesip, ikiye ayırın.

Daha sonra kesilen avokadonun içinden çekirdeği alın. Çekirdeğin altında kalan koyu renkli kısmı çıkarın. Son olarak avokadoyu kabuğundan kaşık yardımı ile çıkartın. Avokadoyu dilimleyerek, servis edebilirsiniz.

Avokadoyu dikey olarak da kesebilirsiniz. Fakat bu durumda çekirdeği zor çıkar. Çekirdeğini kolayca çıkartabilmek için yatay olarak çıkartın.

İkinci yöntem ile; avokadonun etrafını bir bıçak ile döndürerek kesin. Kesilen avokadoyu hafifçe zıt yöne doğru çevirip, ikiye ayırın. Bıçağı enlemesine olacak şekilde çekirdeğe saplayıp, çekin. Çekirdeğin altında kalan koyu renkli kısmı çıkarın. Daha sonra avokadonun kabuğunu bıçak ile soyup, servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.