Tarif Arama

Taze Fasulye Turşusu

Taze Fasulye Turşusu Nasıl Yapılır? (Orta Boy Konserve)

Taze Fasulye Turşusu İçin Malzemeler :

  • 400 gr taze fasulye
  • 3 diş sarımsak
  • 1 yemek kaşığı tuz
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • 1 büyük çay bardağı elma sirkesi
  • Kavanozu dolduracak kadar içme suyu

Taze Fasulye Turşusu Nasıl Yapılır?

Taze Fasulye Turşusu Yapılışı :

400 gr taze fasulyenin sap kısımlarını ayıklayın. Daha sonra ortadan ikiye bölüp, yıkayın.

Orta boy bir derin tencere içine fasulyeleri koyun. Hafifçe üzerine çıkacak kadar su ekleyip, kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra 3-4 kere fasulyeleri alt üst edip, renginin değişmesini sağlayın. Sakın haşlama yapmayın sadece fasulyelerin rengi değişsin. Ardından ocaktan alın. Suyunu süzüp, soğumaya bırakın. Diğer yandan 3 diş sarımsağı ince ince doğrayın.

Daha sonra orta boy bir cam şişe içine biraz ince ince doğranmış sarımsak ve biraz fasulyelerden koyun. Bu şekilde sarımsak ve fasulye bitene aynı işlemi yapın.

Ardından büyük 1 çay bardağı elma sirkesi dökün. Fasulyelerin üzerine 1 yemek kaşığı tuz ve 1 tatlı kaşığı toz şeker ekleyin. Son olarak fasulyelerin üzerini geçecek kadar içme suyu döküp, kavanozun ağzını sıkıca kapatın.

Taze Fasulye Turşusu

Hazırladığınız taze fasulye turşusunu güneş almayan bir yerde 5-10 gün kadar açmadan bekletin. Turşunuzu açtıktan sonra serin bir yerde saklamaya devam edin.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Taze Fasulye Turşusu nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Taze Fasulye Turşusu tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Taze Fasulye Turşusu tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Taze Fasulye Turşusu:

:2015-08-27