Tarif Arama

Salatalık Turşusu

Salatalık Turşusu Nasıl Yapılır? (1 Kavanoz)

Salatalık Turşusu İçin Malzemeler :

  • 16 adet küçük boy salatalık
  • 2 diş sarımsak
  • 1 çay bardağı elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • Kavanozu dolduracak kadar su

Salatalık Turşusu Nasıl Yapılır?

Salatalık Turşusu Yapılışı :

Salatalık turşusu için; ilk olarak 16 adet küçük boy salatalığı güzelce yıkayın. Küçük boy salatalık yerine kornişon salatalıkta kullanabilirsiniz.

Orta boy cam kavanoz içine salatalıkları dik olacak şekilde yerleştirin. Ara kısımlara 2-3 diş soyulmuş sarımsak koyun. Salatalıkların üzerlerine 1 çay bardağı elma sirkesi dökün. Ardından üzerlerine hafifçe çıkacak kadar su ekleyin.

Son olarak salatalık turşusunun üzerine 1 çay kaşığı toz şeker ve 1 tatlı kaşığı tuz koyup, kavanozun kapağını sıkı bir şekilde kapatın. Tuz ve şekerin tam erimesi için 2-3 kere kavanozu ters çevirin.

Hazırladığınız salatalık turşusunu 1-1,5 hafta serin bir yerde bekletin. Bu süre sonunda salatalık turşusunu kontrol edin, istediğiniz kıvama gelmiş ise tüketebilirsiniz.

Salatalık Turşusu

Salatalık turşusu açılmadığı sürece uzun süre tazeliğini koruyacaktır. Açıldıktan sonra da buzdolabında saklayın. Turşunun rengi önce bulanık olacak, sonra bulanıklık dibe çöküp, suyu berraklaşacaktır.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Salatalık Turşusu nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Salatalık Turşusu tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Salatalık Turşusu tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Salatalık Turşusu:

:2017-08-18