Haşlama Süt Mısır

Süt Mısırı Nasıl Haşlanır?

Haşlama Süt Mısır İçin Malzemeler :

  • 5 adet süt mısır
  • 2 adet kesme şeker
  • Sıcak su (mısırların üzerini örtecek kadar)

Haşlama Süt Mısır Nasıl Yapılır?

Haşlama Süt Mısır Yapılışı :

Haşlama süt mısır yapımında; 5 adet süt mısırın kabuğunu soyun. Mısırların üstüne yapışan püsküllerini iyice temizleyip, yıkayın. Mısırların iç kabuklarından da 3-4 yaprak ayırın.

Daha sonra tencerenizin büyüklüğüne göre mısırları bölerek ya da bütün olarak koyun. Aralarına 3-4 adet mısır yaprağı ekleyin. Üzerlerine 2 adet kesme şeker koyun. Son olarak mısırların üzerlerini geçecek kadar sıcak su dökün. Tencereyi ocağın üzerine alıp, yaklaşık 1 saat kadar ara ara kontrol ederek, orta ateşte pişirin.

Püf Noktaları İle En Güzeli Böyle Yapılır : Haşlama Süt Mısır

Süt mısırlar piştikten sonra tencereden alıp, sıcak ya da ılık olarak servis edebilirsiniz.

Lezzetli Haşlama Mısır Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Haşlama esnasında mısırın iç yapraklarından mısırların aralarına mutlaka ekleyin. Mısırlarınızın daha lezzetli olduğunu göreceksiniz. Ve böylece yapraklar mısıra çok güzel bir aroma verir ve daha da lezzetli olur. Mısırları haşlarken içine attığınız şeker de mısıra hem güzel bir tad verir, mısırı yumuşatır ve çabuk pişmesini kolaylaştırır.

Eğer mısırları düdüklü tencerede yapacaksanız, süt mısırı 30-35 dakikada pişerken, orta olgunlukta bir mısır 1 saatte pişebiliyor.

Haşlama Süt Mısır Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 70 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası hazırlık, 60 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 5 adet haşlama süt mısır içindir.

Afiyet olsun

Haşlama Süt Mısır Yanına Ne Gider?

Akşama Ne Yapsam?

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Haşlama Süt Mısır İle Alakalı Bunlar da Soruldu;