Tarif Arama

Kozalak Tatlısı

Kozalak Tatlısı Tarifi (25 Adet)

Kozalak Tatlısı İçin Malzemeler :

  • 250 gr sade mısır gevreği
  • 5 adet metro çikolata
  • 3 yemek kaşığı süzme bal
  • 3 yemek kaşığı tereyağı

Kozalak Tatlısı Nasıl Yapılır?

Kozalak Tatlısı Yapılışı :

Kozalak tatlısı için; geniş bir tencere içine 3 yemek kaşığı tereyağı koyup, eritin. Tereyağı erimeye başladığında küçük küçük doğranmış 5 adet metro çikolatayı ekleyin.

Metro çikolatalarda eridikten sonra 3 yemek kaşığı süzme bal koyup, karıştırın. Tencereyi ocak üzerinden alın. Bu karışımın üzerine 250 gr sade mısır gevreği koyup, iyice karıştırın.

Daha sonra mısır gevrekli karışımı türk kahve fincanlarının içine bastırarak, yerleştirin. Ardından servis tabağına ters çevirip, çıkartın. Bu şekilde yarım saat kadar bekletin.

Kozalak Tatlısı

Hazırladığınız kozalak tatlısının üzerini isteğe göre erimiş çikolata ile süsleyerek, servis edebilirsiniz. Aynı zamanda isteğe göre mısır gevrekli karışımın içine fıstık, ceviz ya da fındık parçaları koyup, şekil verebilirsiniz. Eğer kahve fincanlarında büyük olur derseniz minik muffin kalıplarda da şekil verebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.