Patates Cipsi

Evde Patates Cipsi Yapımı (2 Kişilik)

Patates Cipsi İçin Malzemeler :

  • 1 adet orta boy patates
  • 1 adet sebze soyacağı
  • Kızartmak için sıvı yağ
  • Tuz

Patates Cipsi Nasıl Yapılır?

Patates Cipsi Yapılışı :

Patates cipsi yapımı için; 1 adet orta boy patatesin kabuğunu soyun. Ardından yıkayıp, kurulayın. Sebze soyacağı ile patatesi ince ince dilimleyin.

Tezgah üzerine uzunca bir kağıt havlu serin. Cips inceliğinde kestiğiniz patates dilimlerini havlu kağıt üzerine sıralı bir şekilde dizin. Bu işlem öncesinde dilimlediğiniz patatesleri yıkamanıza gerek yoktur. Patates dilimlerinin üzerine yeni bir havlu kağıt serin. Patateslerin fazla suyunu ve nişastasını almak için elinizle kağıt havlunun üzerine bastırın ve patates dilimlerinin kurulanmasını sağlayın.

Daha sonra patates dilimlerini kızgın yağ içine tek tek atın. Bir kevgir yardımı ile karıştırıp, ev yapımı patates cipsinin kızarmasını sağlayın. Bu esnada patatesleri yağ içine birden atmayın. Azar azar atıp, kızartın ki patates dilimleri pişerken birbirlerine yapışmasın.

Hazırlardan Çok Daha Çıtır (Üstelik Hiç Yağ Çekmez) : Evde Patates Cipsi

Kızaran çıtır patates cipsini kağıt havlu serili bir servis tabağına alın. Fazla yağının süzülmesini sağlayıp, servis edebilirsiniz.

Patates Cipsi Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 18 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 15 dakikası hazırlık, 3 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 kişilik patates cipsi içindir.

Afiyet olsun

Patates Cipsi Yanına Ne Gider?

Akşama Ne Yapsam?

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Patates Cipsi İle Alakalı Bunlar da Soruldu;