Tarif Arama

Beze

Beze Tarifi (60 Adet)

Beze İçin Malzemeler :

  • 3 adet yumurta beyazı
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 tutam tuz

Beze Nasıl Yapılır?

Beze Yapılışı :

Beze yapımı için; ilk olarak 3 adet oda sıcaklığındaki yumurtanın sarısını ve aklarını birbirinden dikkatli bir şekilde ayırın. Yumurtaların taze olmasına da dikkat edin. Yumurta akının içinde yumurta sarısı 1 damla bile olsa karışmamalı yoksa ne kadar çırparsanız çırpın istediğiniz kadar sertleşmez.

Daha sonra yumurta aklarını derin bir cam kase içine alın. Üzerine 1 tutam tuz koyun. Mikser ile yüksek devirde çırpmaya başlayın. Hafif köpürmeye başladığında 1 su bardağı toz şekeri azar azar 4-5 seferde ekleyerek, çırpmaya devam edin. Yani karışım kremşanti kıvamı alıncaya kadar çırpın. Çırpma süresi en az 15-20 dakika sürecektir. Sürenin uzun olmasının sebebi toz şekerin zor erimesidir.

Çırptığınız karışım kremşanti kıvamı almış ve mikserin ucunu kaldırdığınızda akmıyorsa ya da çırpma kabını ters çevirdiğinizde kabından akmıyorsa olmuş demektir. Daha sonra karışımı sıkma torbasına doldurun. Yağlı kağıt serili fırın tepsisi içine çok büyük olmayacak şekilde sıkın. Bezelerin şekilleri o kadar önemli değil diyorsanız kaşık kullanarak da şekil verebilirsiniz.

Hazırladığınız bezeleri önceden ısıtılmış 100 derece fırına verin yaklaşık 1 saat 10 dakika kadar pişirin. Fırından fırına göre değişim olabilir. Bezeler piştikten sonra fırından alıp, soğumaya bırakın. Tamamen soğuduktan sonra fırın tepsisinden alıp, servis edebilirsiniz.

Beze

Eğer birden çok renkte beze yapmak istiyorsanız hazırladığınız karışımı farklı kaplara paylaştırın. Toz gıda boyası ile renklendirin.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.