Ananas Nasıl Saklanır? Ne Kadar Dayanır?

Ananas Nasıl Saklanır? Ananas Bozulmadan Ne Kadar Dayanır?

İçerik Listesi :

  • Ananas Ne Kadar Dayanır?
  • Ananas Buzdolabında Nasıl Saklanır?
  • Ananas Buzdolabında Ne Kadar Dayanır?
  • Ananas Buzlukta Ne Kadar Dayanır?
  • Ananas Derin Dondurucuda Ne Kadar Dayanır?

Ananas Saklama Rehberi

Kesilmemiş, kabuklu ananas oda sıcaklığında 1 hafta kadar dayanır. Serin ve güneş almayan bir yerde muhafaza edilmelidir. Kabuklu olduğu için çok uzun süre bozulmadan dayanabileceği izlenimi verse de ananas kolay bozulabilen bir meyvedir. Bu yüzden bozulup bozulmadığı ara ara kontrol edilmelidir. Ananasın dış kabuğunun rengi kahverengiye döndükçe olgunlaşmaya başlamış demektir. Daha uzun süre dayanması için mutlaka buzdolabında saklanması gerekir. Kesilmemiş ananası buzdolabında saklamak, ananasın olgunlaşmasını yavaşlatacaktır.

Buzdolabında, Buzlukta ya da Derin Donduruca Ananas Saklama Rehberi : Ananas Nasıl Saklanır? Ne Kadar Dayanır?

Ananas Buzdolabında Nasıl Saklanır?

Ananasın kabuğunu bir bıçak yardımı ile kesin. Orta kısmındaki sert bölümü çıkarın. Bu işlemleri ananası aldığınız yere de yaptırtabilirsiniz. Ardından kabuğu soyulmuş ananası ileride kullanacağınız şekilde dilimleyin. Halka halka ya da yarım ay şeklinde olabilir. Arzu ederseniz küp küp ya da daha küçük parçalar halinde de dilimleyebilirsiniz. Dilimlediğiniz ananasları kapalı bir kabın içerisine yerleştirin. Buzdolabında ananası 4 güne kadar saklayabilirsiniz.

Ananas Buzdolabında Ne Kadar Dayanır?

Dilimlediğiniz ananasları kapalı bir kabın içerisine yerleştirin. Buzdolabında ananası 4 güne kadar saklayabilirsiniz.

Ananas Buzlukta Nasıl Saklanır? Ananas Buzlukta Ne Kadar Dayanır?

Buzdolabında, Buzlukta ya da Derin Donduruca Ananas Saklama Rehberi : Ananas Nasıl Saklanır? Ne Kadar Dayanır?

Dilimlediğiniz ananasları dondurucuda saklamak için öncelikle ön dondurma işlemi yapın. Ön dondurma işlemi ile kestiğiniz ananas dilimleri birbirine yapışmaz ve bu sayede ananas dilimlerini kullanacağınız zaman, saklama kabının içinden tek tek alıp kullanabilmenizi sağlar.

Bunun için ananas dilimlerini birbirlerine yapışmayacak şekilde yağlı kağıt serili bir kabın içine yerleştirin. İlk sıra bittikten sonra üzerine tekrar yağlı kağıt serip, bir kat daha bu şekilde dizebilirsiniz. Ardından kabın kapağını kapatın ve buzluğa atın. Donduktan sonra anasları buzluktan çıkartın. Buzdolabı poşetine ya da yine kapalı bir kaba yerleştirip, buzluğa tekrar yerleştirin. Buzlukta ananası 4 aya kadar bozulmadan saklayabilirsiniz.

Buzdolabında, Buzlukta ya da Derin Donduruca Ananas Saklama Rehberi : Ananas Nasıl Saklanır? Ne Kadar Dayanır?

Ananas Derin Dondurucuda Ne Kadar Dayanır?

Derin dondurucuda ananası 4-6 aya kadar saklayabilirsiniz. Bu sürenin sonunda ananasın besin değerinde azalmalar meydana gelmeye ve yavaş yavaş bozulmaya başlayacaktır.

Afiyet olsun


Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube KanalıAnanas Nasıl Saklanır? Ne Kadar Dayanır?:

Ananas Nasıl Saklanır? Ne Kadar Dayanır? İle Alakalı Bunlar da Soruldu;