Tarif Arama

Acı Biber Turşusu

Acı Biber Turşusu Tarifi (1 Kg lık Konserve Kavanoz)

Acı Biber Turşusu İçin Malzemeler :

  • 500 gr küçük acı biber
  • 1 çay bardağı üzüm sirkesi
  • 1,5 yemek kaşığı kaya tuzu
  • 1 baş sarımsak
  • Kavanozu dolduracak kadar içme suyu

Acı Biber Turşusu Nasıl Yapılır?

Acı Biber Turşusu Yapılışı :

Acı biber turşusu yapmak için; ilk olarak yaklaşık 500 gr küçük acı biberi (yani 1 kg lık kavanozu dolduracak kadar biber olacak) iyice yıkayın. Sap kısımlarını temizleyin. Sap kısımları uzun ise kesebilirsiniz.

Diğer tarafta her bir biberin üzerine bıçak ya da kürdan yardımıyla küçük delikler açın. 1 baş sarımsağın kabuklarını soyun.

1 kg lık konserve kavanozun dibine sarımsaklardan birkaç tanesini koyun. Ardından küçük acı biberleri kavanoza düzgünce yerleştirin. Biberlerin ara ve üst kısımlarına da sarımsaklardan yerleştirin.

Daha sonra biberlerin üzerine 1 buçuk yemek kaşığı kaya tuzu ve 1 çay bardağı üzüm sirkesi koyun. Son olarak biberlerin üzerine çıkana kadar içme suyu dökün. Kavanozun kapağını sıkıca kapatın. Tuzun erimesi için kavanozu birkaç kez alt üst edin.

Acı Biber Turşusu

Hazırladığınız acı biber turşusunu güneş görmeyen bir ortamda 1 hafta bekletin. Bu süre sonunda turşunuzu tüketebilirsiniz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Acı Biber Turşusu nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Acı Biber Turşusu tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Acı Biber Turşusu tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Acı Biber Turşusu:

:2017-09-26