Yağ Yakan Goji Berry Kürü

Yağ Yakan, Zayıflatan Goji Berry (Kurt Üzümü) Suyu Kürü Tarifi (1 Kişilik)

Yağ Yakan Goji Berry Kürü İçin Malzemeler :

  • 1 su bardağı su
  • 10 adet goji berry (kurt üzümü)

Yağ Yakan Goji Berry Kürü Nasıl Yapılır?

Yağ Yakan Goji Berry Kürü Yapılışı :

1 su bardağı içme suyunu orta boy cezvenin içine dökün. Üzerine 10 adet goji berry (kurt üzümü) ekleyin. Orta ateşte suyu ısınana kadar 5-6dk ısıtın.

Su ısındığında goji berry kürünü ocaktan alın. Goji berryler biraz şişip genişleyene kadar dinlendirin.

Hazırladığınız yağ yakan goji berry kürünü cezve yada uygun bir kap içinde blender ile çekin. Tüm goji berryler iyice karıştığında goji berry kürünü bir bardağa alın. Hazırladığınız bu kürü hafif ılık bir şekilde içebilirsiniz.

Goji berry kürünü, arzu ederseniz kuru goji berryleri bir bardağa alıp, üzerine sadece sıcak su ekleyerek de yapabilirsiniz. Goji berryler yumuşadıktan sonra yine blenderdan çekip, içebilirsiniz. Fakat etkisini daha iyi göstermesi adına cezvede kısa bir sürede olsa kaynatarak yapmanız önerilir.

Yağ Yakan Goji Berry Kürü Nasıl Kullanılır?

Hazırladığınız zayıflatan goji berry (kurt üzümü) kürünü sürekli kullanabilirsiniz.

Yağ yakan goji berry kürünü her öğünden 30dk kadar önce 1 bardak kadar içebilirsiniz. Fakat bu kürünün yanında mutlaka en az 2 litre de içme suyu tüketmelisiniz.

Goji berry kürü normal bitki çayları gibi harici içebilirsiniz. Fakat bu çay ile beraber aynı öğünde başka zayıflama kürleri uygulamayınız.

Yağ Yakan Goji Berry Kürü

Sadece yoğurtlu zayıflama kürlerini, bu kür ile beraber kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Yağ Yakan Goji Berry Kürünün Faydaları Nelerdir?

Goji berry, yağsız kas kütlesinin kullanılmasını sağlar. Bu da daha fazla kilo kaybına ve daha hızlı yağ yakmaya destek olur. Kaslar, yağlardan daha hızlı kalori yakar. Bu sayede kilo alımı önlenir.

Goji berry oldukça yüksek lifli bir gıdadır. Bu da vücudun şeker ve iştah kontrolü yapmasını sağlar. Daha uzun süre tokluk hissi yaratır ve bu da yeme isteğini azaltır.

Goji berry, uyku düzensizliklerini engeller ve hafızayı güçlendirir. Cinsel istek ve gücü düzenler. İçerdiği polisakkaritler ve güçlü antioksidanlar sayesinde vücuda daha genç ve diri görünüm kazandırır. Erken yaşlanmaya karşı vücudu koruduğu da bilinmektedir.

Goji berry düşük glisemik indekse sahiptir. Düşük glisemik indeksli yiyecekler, açlığı hızlıca ortadan kaldırır ve daha fazla yiyecek isteğini azaltır. Goji berry tüketmek, kilo artışında büyük etkisi olan nişastalı ve şekerli gıdalara olan isteği azaltır.

Yağ Yakan Goji Berry Kürünü Kimler Kullanmamalıdır?

Yüksek tansiyon ve diyabet hastaları bu kürü kullanmamalıdırlar. Herhangi bir ilaç ile beraber kullanılmamalıdır.

Emziren annelerin ve hamile bayanların kullanmaması önerilir. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.

Goji Berry Nerede Satılır? Goji Berry Fiyatı Ne Kadardır?

Goji berry büyük süper marketlerde, aktarlarda, kuru yemiş satan yerlerde bulunabilir.

1 kg goji berry (kurt üzümü) fiyatı kalitesine göre 60-90TL arasında değişmektedir. 1 aylık kullanım için 300-400gr kadar goji berry (kurt üzümü) yeterlidir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Yağ Yakan Goji Berry Kürü İle Alakalı Bunlar da Soruldu;