Zayıflatan, Cildi Sıkılaştıran Maydanoz Kürü

Zayıflatan, Cildi Sıkılaştıran Maydanoz Limon Suyu Kürü Tarifi (1 Kişilik)

Zayıflatan, Cildi Sıkılaştıran Maydanoz Kürü İçin Malzemeler :

  • 2 su bardağı su
  • 1/2 demet maydanoz
  • 1 adet limon

Zayıflatan, Cildi Sıkılaştıran Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?

Zayıflatan, Cildi Sıkılaştıran Maydanoz Kürü Yapılışı :

Zayıflatan, cildi sıkılaştıran maydanoz limon suyu kürü için; yarım demet maydanozu (10-12 adet) güzelce yıkayın. Elinizle 2-3 parçaya bölün. Mutfak robotundan geçirin.

Diğer yandan 1 adet limonun suyunu sıkın. Büyük boy bir kavanozun içine, mutfak robotundan geçirdiğiniz maydanozları koyun. Üzerine limon suyunu ekleyin.

Karışımın üzerine 1 su bardağı da içme suyu ilave edin. Blender yardımı ile güzelce karıştırın. Maydanozlar iyice parçalana kadar blenderdan geçirin. Suyun rengi değiştikten ve maydanozlar iyice kıyıldıktan sonra 1 su bardağı daha içme suyu ilave edin. Kısa bir süre tekrar karıştırın.

Zayıflatan, Cildi Sıkılaştıran Maydanoz Kürü

Hazırladığınız zayıflatan, cilt sıkılaştıran maydanoz kürünü taze olarak gün içinde tüketebilirsiniz.

Zayıflatan, Cildi Sıkılaştıran Maydanoz Kürü Nasıl Kullanılır?

Hazırladığınız maydanoz kürünü sabah kahvaltıdan 15dk kadar önce aç karnına içmelisiniz. Günde 1 bardak içmeniz yeterlidir.

Bu kür ile beraber gün içinde en az 2 litre kadar da normal içme suyu tüketmelisiniz. Ancak böylelikle bu kürün etkisini daha fazla görürsünüz.

Zayıflatan maydanoz kürünü 15 gün boyunca sürekli olarak kullanabilirsiniz. 15 gün kullandıktan sonra 5 gün ara verilmesi önerilir. 5 gün ara verdikten sonra yeniden 15 gün daha kullanabilirsiniz.

Toplamda 30 gün kullandıktan sonra bu kürü yeniden uygulamak için 6 ay kadar beklemeniz önerilir.

Sadece yoğurtlu zayıflama kürlerini, bu kür ile beraber kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Zayıflatan, Cildi Sıkılaştıran Maydanoz Kürünün Faydaları Nelerdir?

Maydanoz metabolizmayı uyarır ve kan dolaşımını hızlandırır. Yağ yakmanın ilk ilkesi kan dolaşımını hızlandırıp ve dokulara daha çok kan ulaşmasını sağlamaktır. Böylelikle yağ yakımını hızlandırıp, zayıflatma etkisi sağlar.

Maydanoz bilindiği üzere C vitamini bakımından da oldukça zengindir. Bu sebepten ötürü sağlığımızı korumasının yanısıra, vitamin deposu olduğu için her yaştaki bireyin tüketmesi önerilir.

Maydanoz aynı zamanda cilt güzelliği, kırışıklık giderme ve gençleşme amacıyla da kullanılır. Erken yaşlanmaya karşı vücudu koruduğu da bilinmektedir. Cildi sıkılaştıran maydanoz kürünü bu amaçla da kullanabilirsiniz.

Maydanoz limon suyu kürü karaciğer yağlanmasını önler ve bu organdaki yağlanmayı azaltır. Özellikle karaciğer yağlanması görülen hastalara iyi geldiği gözlemlenmiştir. Ama yine de bu yönde bir tedavi görüryorsanız, mutlaka doktorunuzun görüşleri doğrultusunda hareket ediniz.

Bu kür aynı zamanda uykunuzu düzene sokup, daha dinç uyanmanızı da sağlayacaktır.

Limonlu maydanoz kürü aynı zamanda yüzdeki sivilceleri de azaltır. Bu kürü uygulamaya başladıktan sonra cildinizin ışıl ışıl parladığını göreceksiniz.

Zayıflatan, Cildi Sıkılaştıran Maydanoz Kürünü Kimler Kullanmamalıdır?

Herhangi bir ilaç ile beraber kullanılmamalıdır. Özel bir tedavi uygulayanlar bu kürü doktorlarına danışmadan uygulamamalıdır.

Emziren annelerin ve hamile bayanların sadece bu zayıflama kürünü değil hiç bir kürü kullanmaması önerilir. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.

Maydanozlu limon kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen bir kürdür.

Zayıflatan, Cildi Sıkılaştıran Maydanoz Kürü Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 10 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 1 kişilik zayıflatan, cildi sıkılaştıran maydanoz kürü içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Zayıflatan, Cildi Sıkılaştıran Maydanoz Kürü İle Alakalı Bunlar da Soruldu;Zayıflatan, Cildi Sıkılaştıran Maydanoz Kürü: