Karbonatlı Su İle Zayıflama Kürü

Kilo Verdiren, Ödem Temizleten Karbonatlı Su İle Zayıflama Kürü (1 Kişilik)

Karbonatlı Su İle Zayıflama Kürü İçin Malzemeler :

  • 1,5 litre ılık içme suyu
  • 1 tatlı kaşığı karbonat

Karbonatlı Su İle Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

Karbonatlı Su İle Zayıflama Kürü Yapılışı :

Karbonatlı su ile zayıflama küründe; 1 buçuk litre ılık içme suyunun içersine, 1 silme tatlı kaşığı karbonatı ekleyin. Kaşık yardımı ile iyice karıştırın.

Karbonat ile su tamamen karıştıktan sonra, karbonatlı su ile zayıflama kürünü kullanabilirsiniz.

Karbonatlı Su İle Zayıflama Kürü Nasıl Kullanılır?

Hazırladığımız karbonatlı su ile zayıflama kürünü 1 ay boyunca uygulayabilirsiniz. 1 buçuk litre karbonatlı suyun yanında en az 1 buçuk litre de normal su içmelisiniz. Özetle, bu kürü kullandığınız günlerde toplamda en az 3 lt su içmeniz gerekmektedir.

Karbonatlı su ile zayıflama küründen, yemekten 30 dk kadar önce, 1 bardak kadar içmeniz gerekmektedir. Bu zayıflama küründen içtiğiniz de, yemek esnasında da su tüketmemeye özen gösteriniz.

Her öğünden önce olduğu gibi, yemek yedikten 1 saat sonra da yine 1 bardak karbonatlı su ile zayıflama küründen içmeniz gerekmektedir.

Karbonatlı Su İle Zayıflama Kürünün Faydaları Nelerdir?

Karbonatlı su kürü özellikle şişkinliğin giderilmesinde ve ödemin temizlenmesine oldukça etkilidir.

Uzmanlara göre, metabolizmayı hızlandırmanın en önemli yollarından biri de vücudun asit baz dengesini alkali seviyeye çekmektir. Karbonatlı su da, suyun pH değerini yükselterek, suyun alkali olmasını sağlar.

Özellikle et ve karbonhidrat ağırlıklı beslenen bireylerde, vücutta asit birikmesi meydana gelir. Karbonatlı su ile zayıflama kürü, vücütta biriken asitlerin dışarı atılmasına yardımcı olur.

Karbonat, bilindiği üzere yıllardır hazımsızlık, vücuttaki aşırı asit birikimini atmak, mide fesadına doğal çare olarak kullanılmaktadır. Tüm bu yararlarının yanısıra, karbonatlı su ile zayıflama kürü düzenli kullanıldığında, direk kilo verme ve zayıflamaya da etkisi olduğu görülmüştür.

Karbonatlı Su İle Zayıflama Kürünü Kimler Kullanmamalıdır?

Karbonatlı su ile zayıflama kürün bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Fakat emziren anneler ile hamile bayanların yine de kullanmaması önerilir. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.

Karbonatlı Su İle Zayıflama Kürü Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 2 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 2 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 1 kişilik karbonatlı su ile zayıflama kürü içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Karbonatlı Su İle Zayıflama Kürü İle Alakalı Bunlar da Soruldu;
    Karbonatlı Su İle Zayıflama Kürü: