Kereviz Sapı Suyu

Kereviz Sapı Suyu Tarifi (1 Kişilik)

Kereviz Sapı Suyu İçin Malzemeler :

  • 2 adet orta boy kerevizin sapları
  • 2 tutam kereviz yaprağı
  • 2 adet orta boy salatalık

Kereviz Sapı Suyu Nasıl Yapılır?

Kereviz Sapı Suyu Yapılışı :

Kereviz sapı suyu yapımında; 2 adet orta boy kerevizin saplarını kesin. Kereviz saplarını ve 2 tutam kereviz yaprağını bol su içinde yıkayın. Daha sonra kereviz saplarını küçük küçük kesip, mutfak robotu içine koyun.

Üzerine 2 tutam kereviz yaprağı ekleyin. Ardından 2 adet orta boy halkalar halinde doğranmış salatalığı koyun. Tüm malzemeleri mutfak robotundan iyice geçirin.

Diğer tarafta çukur bir kap içine ince temiz bir beyaz tülbent serin. Tülbentin üzerine robottan geçirdiğiniz kereviz sapı karışımını koyun. Kereviz sapı karışımını tülbente iyice sarın. Eliniz ile iyice sıkıp, kereviz saplarının suyunu çıkarın.

Hem Cilt Sağlığı İçin, Hem de Zayıflamak İçin Bir Mucize : Kereviz Sapı Suyu

Hazırladığınız kereviz sapı suyunu, taze olarak, sabah kahvaltıdan 30 dakika kadar önce aç karnına için. Kereviz suyu sapı, bağırsaklarınızın çalışmasını, zayıflamanızı ve sivilcelerden arınmış temiz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Kereviz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Kereviz suyu; bağırsak ve karaciğer dostu olup, sindirim sistemini düzene sokar. Kereviz suyu düzenli tüketildiğinde karaciğeri temizler ve bağırsakların çok daha düzenli çalışmasına yardımcı olur. İçerdiği sodyum sayesinde, toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Mide zarının iyileşmesine ve yenilenmesini sağlar. Kereviz, kalsiyum ve silisyum bakımından zengindir, bu da hasar görmüş kemiklerin yenilenmesine ve güçlendirilmesine yardımcı olur.

Kereviz Sapı Suyu Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 20 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 20 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 1 kişilik kereviz sapı suyu içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Kereviz Sapı Suyu İle Alakalı Bunlar da Soruldu;