Vinegret Sosu

Vinaigrette Sos (Salata Sosu) Tarifi (2 Kişilik)

Vinegret Sosu İçin Malzemeler :

  • 6 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 3 yemek kaşığı sirke
  • 1/2 çay kaşığı tuz
  • 1/2 çay kaşığı karabiber

Vinegret Sosu Nasıl Yapılır?

Vinegret Sosu Yapılışı :

Vinegret sosu yapımı için; bir kase içine 6 yemek kaşığı zeytinyağı koyun. Zeytinyağın üzerine 3 yemek kaşığı sirke ekleyin.

Daha sonra karışım içerisine yarım çay kaşığı tuz ve yarım çay kaşığı kadar karabiber ekleyin. Tüm malzemeleri bir kaşık yardımı ile çırparak karıştırın. Vinegret sosu lezzetlendirmek için; içerisine çok az hardal, mayonez, yeşillik veya baharat ekleyebilirsiniz.

Az Malzeme İle Kısa Sürede Yapabileceğiniz En Lezzetli Soslardan Biri Budur : Vinegret Sosu

Hazırladığınız vinegret sosu salatanızın üzerine döküp, servis edebilirsiniz. Aynı zamanda vinegret sosu, salataların yanı sıra ızgara sebzeler, et ve balık yemekleri ile de servis edebilirsiniz.

Vinegret Sosu Nedir?

Vinegret sosu, bitkisel yağın sirke veya limon suyu gibi asidik maddeler ile karıştırılmasıyla yapılan bir sostur. Genellikle salatalarda kullanılır.

Vinegret Sos Nerelerde Kullanılır?

Vinegret sos, genellikle salata soslarında tercih edilir. Aynı zamanda salataların yanı sıra ızgara sebzeler, et ve balık yemekleri ile servis edebilirsiniz.

Vinegret Sosu Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 5 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 5 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 kişilik vinegret sosu içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Vinegret Sosu İle Alakalı Bunlar da Soruldu;