Taze Süt Mısır Buzlukta Nasıl Tane Tane Saklanır

Buzlukta Mısır Nasıl Tane Tane Saklanır?

Taze Süt Mısır Buzlukta Nasıl Tane Tane Saklanır İçin Malzemeler :

  • 2 adet taze süt mısırı
  • Buzdolabı poşeti

Taze Süt Mısır Buzlukta Nasıl Tane Tane Saklanır Nasıl Yapılır?

Taze Süt Mısır Buzlukta Nasıl Tane Tane Saklanır Yapılışı :

Mısırların kabuklarını soyup. Püsküllerini iyice temizleyin.

Temizlediğiniz taze süt mısırları ortadan ikiye kırın. Her bir mısırlar koçanının uç kısımlarını elinizle 1-2 sıra kadar ayıklayın. Çatal batırabilecek kadar küçük bir bölüm açtıktan sonra, kalanını çatal ile kolayca ayıklayabilirsiniz. Bunun için öncelikle mısır koçanını avcunuzun içinde güzelce tutun. Çatalı, açtığınız bölümden, koçanın içine doğru hafifçe bastırarak, taze süt mısırların altından batırın.

Mısırların iyice altına batırdığınız çatalı, çatalın uç kısımları hala koçanın üzerinde kalacak şekilde hafifçe yukarı doğru kaldırın. Mısırların da çatalın üzerinde koçanından ayrıldığını göreceksiniz.

Bu şekilde koçan üzerindeki mısırların tamamını çatal ile ayıklayın. Diğer mısır koçanlarını da aynı şekilde ayıklayın. Ayıkladığınız mısırları yıkamadan küçük boy olan buzdolabı poşetine birer kullanımlık olarak doldurun. Poşetin havasını alıp, dibinden düğüm atın.

Taze Süt Mısır Buzlukta Nasıl Tane Tane Saklanır

Daha sonra mısırları poşete güzelce yayın. Üst üste koyup, dondurucuya kaldırın.

Bu şekilde 1 yıl kadar muhafaza edebilirsiniz. Kullanacağınız zaman dondurucan çıkartıp, öncelikle buzdolabı içinde çözülmesini sağlayın. Yemeklerde, salatalarda kullanabilirsiniz.

Afiyet olsun

Taze Süt Mısır Buzlukta Nasıl Tane Tane Saklanır Yanına Ne Gider?

Akşama Ne Yapsam?

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı


Taze Süt Mısır Buzlukta Nasıl Tane Tane Saklanır İle Alakalı Bunlar da Soruldu;Taze Süt Mısır Buzlukta Nasıl Tane Tane Saklanır: