Patlıcan Kızartması

Patlıcan Kızartması Tarifi (5 Kişilik)

Patlıcan Kızartması İçin Malzemeler :

  • 3 adet orta boy patlıcan
  • 1 su bardağı galeta unu
  • 1/2 su bardağı un
  • 2 adet yumurta
  • 1 çay kaşığı silme tuz
  • Kızartmak için sıvı yağ

Patlıcan Kızartması Nasıl Yapılır?

Patlıcan Kızartması Yapılışı :

Patlıcan kızartması için; öncelikle 3 adet orta boy patlıcanı yıkayıp, kabuğunu alacalı soyun. Daha sonra patlıcanları halkalar halinde çok ince olmayacak şekilde dilimleyin.

Diğer tarafta küçük geniş bir tabak üzerine 1 su bardağı kadar galeta unu koyun. Ayrı küçük geniş bir tabak içine yarım su bardağından biraz fazla un koyun. Unun üzerine 1 çay kaşığı silme tuz ekleyip, karıştırın. Bir tabak içine de 2 adet yumurta kırıp, çatal ya da tel çırpıcı yardımı ile iyice çırpın.

Daha sonra patlıcan dilimlerini öncelikle arkalı önlü una bulayın. Una buladıktan sonra çırpılmış yumurtaya arkalı önlü bulayın. Son olarak galeta ununa bulayın. Buladığınız patlıcan dilimlerini kolaylık açısından bir tabak üzerine dizin. Yumurtalı galeta unlu patlıcanları kızgın yağ içine koyup, arkalı önlü kızartın.

Hiç Yağ Çekmeyen, Puf Puf, Çıtır Çıtır Bir Kızartma Tarifi : Patlıcan Kızartması

Kızaran patlıcanları kağıt havlu serili bir tabak üzerine koyup, yağının süzülmesini sağlayın. Daha sonra hazırladığınız patlıcan kızartmasını yanında çırpılmış yoğurt ile servis edebilirsiniz.

Patlıcan Kızartması Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 20 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 15 dakikası hazırlık, 5 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 5 kişilik patlıcan kızartması içindir.

Afiyet olsun

Patlıcan Kızartması Yanına Ne Gider?

Akşama Ne Yapsam?

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Patlıcan Kızartması İle Alakalı Bunlar da Soruldu;