Mantar Kızartması

Galeta Unlu Mantar Kızartması Tarifi (2 Kişilik)

Mantar Kızartması İçin Malzemeler :

  • 400 gr orta büyüklükte kültür mantarı
  • 1 adet yumurta
  • Galeta unu
  • Tuz
  • Kızartmak için sıvı yağ

Mantar Kızartması Nasıl Yapılır?

Mantar Kızartması Yapılışı :

Mantar kızartması yapımında; öncelikle 400 gr orta büyüklükteki kültür mantarının kabuğunu soyup, hafifçe nemli bir bez ile temizleyin. Çok büyük mantar kullanmayın.

Daha sonra bir kase içine 1 adet yumurta kırın. Başka bir kase içine de yeteri miktarda galeta unu koyun. Yumurtanın ve galeta ununun içine biraz tuz ekleyip, iyice karıştırın. Temizlediğiniz mantarları önce arkalı önlü yumurtaya bulayın. Yumurtaya buladıktan sonra arkalı önlü galeta ununa bulayın. Mantarları galeta ununa buladıktan sonra kolaylık açısından bir tabak üzerine dizin.

Galeta unlu mantarları kızgın yağ içine koyup, arkalı önlü kızartın. Kızaran mantarları havlu kağıt serili servis tabağı üzerine alıp, fazla yağının süzülmesini sağlayın.

Bu Kadar Güzelini Daha Önce Yememişsinizdir : Mantar Kızartması

Hazırladığınız galeta unlu mantar kızartmasını sıcak olarak hemen servis edebilirsiniz.

Mantar Kızartması Nasıl Bir Tariftir?

Mantar kızartması; çok kolay bir şekilde hazırlayacağınız, hiç yağ çekmeyen, dışı çıtır çıtır, içi mantarın lezzetli suyu ile dolu, herkesin seveceği, ister atıştırmalık isterseniz de meze olarak sunabileceğiniz enfes bir tariftir.

Mantar Kızartması Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 15 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası hazırlık, 5 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 kişilik mantar kızartması içindir.

Afiyet olsun

Yanına Başka Ne Gider?

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Mantar Kızartması İle Alakalı Bunlar da Soruldu;