Tarif Arama

Hazır Yufkadan Tavada Tereyağlı Fıstıklı Katmer

Hazır Yufkadan Tavada Tereyağlı Fıstıklı Katmer Tarifi (6 Adet)

Hazır Yufkadan Tavada Tereyağlı Fıstıklı Katmer İçin Malzemeler :

  • 1 adet yufka
  • Kaymak
  • Toz şeker
  • Yeşil toz fıstık
  • 1/2 yemek kaşığı tereyağı
  • Üzeri İçin:
  • Yeşil toz fıstık

Hazır Yufkadan Tavada Tereyağlı Fıstıklı Katmer Nasıl Yapılır?

Hazır Yufkadan Tavada Tereyağlı Fıstıklı Katmer Yapılışı :

Küçük bir karıştırma kabında, toz şeker ve yeşil toz fıstığı karıştırın.

1 adet yufkayı tezgaha serin. Yufkanın her tarafına yeşil toz fıstıklı şekerli karışımı her bir yüzeyine eşit yoğunlukta gelecek şekilde bolca serpiştirin. Üzerine küçük parçalar halinde kaymak sürün.

Yufkanın önce iki kenarını orta bölüme doğru katlayın. Daha sonra diğer iki kenarını aynı şekilde katlayın. Böylelikle kare bir zarf şekli elede etmiş olacaksınız.

Geniş bir tavaya yarım yemek kaşığı tereyağı koyun ve eritin. Ardından üzerine fıstıklı kaymaklı yufkayı koyup, her iki yüzünü de güzelce kızartın.

Hazır Yufkadan Tavada Tereyağlı Fıstıklı Katmer

Hazır yufkadan tavada tereyağlı fıstıklı katmer piştikten sonra servis tabağına alıp, dilimleyin. Arzu ederseniz üzerine tekrar yeşil toz fıstık serpiştirerek, servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :En lezzetli Hazır Yufkadan Tavada Tereyağlı Fıstıklı Katmer nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Hazır Yufkadan Tavada Tereyağlı Fıstıklı Katmer tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Hazır Yufkadan Tavada Tereyağlı Fıstıklı Katmer tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Hazır Yufkadan Tavada Tereyağlı Fıstıklı Katmer:

:2015-01-18

Hazır Yufkadan Tavada Tereyağlı Fıstıklı Katmer Malzemeleri : https://ye-mek.net/tarif/detay/hazir-yufkadan-tavada-tereyagli-fistikli-katmer-malzemeleri