Tarif Arama

Havuçlu Bisküvili Yaş Pasta

Havuçlu Bisküvili Yaş Pasta Tarifi (15 Kişilik)

Havuçlu Bisküvili Yaş Pasta İçin Malzemeler :

  • 3 paket pötibör bisküvi
  • 8 adet orta boy havuç
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 2 paket krem şanti tozu
  • 1 su bardağı soğuk süt
  • 1/2 paket hazır çikolata sosu

Havuçlu Bisküvili Yaş Pasta Nasıl Yapılır?

Havuçlu Bisküvili Yaş Pasta Yapılışı :

İlk olarak 8 adet orta boy havucun kabuklarını soyup, rendeleyin. Orta boy bir tava içine rendelenmiş havuçları koyun. Üzerine 1 su bardağı toz şeker ekleyin. Ocak üzerine alın. Ara ara karıştırarak, havuçlar yumuşayana kadar pişirin. Ardından pişen havuçları ocaktan alıp, ılımaya bırakın.

Diğer tarafta derin bir kap içine 2 paket krem şanti tozunu bir kaba koyun. Üzerine 1 su bardağı soğuk süt dökün. Mikser ile köpürene kadar çırpın.

Daha sonra ayrı bir kap içine 1 su bardağı kadar soğuk süt koyun. Büyük bir servis tabağı üzerine kelepçeli dikdörtgen kalıbını yerleştirin. Fotoğraftaki gibi bisküvileri soğuk süte batırıp, servis tabağına bir sıra dizin. Üzerine krem şanti sürün. Krem şantinin üzerine tekrar bisküvileri soğuk süte batırıp, dizin. Bisküvilerin üzerine pişen havucun yarısını koyup, güzelce yayın. Havuçların üzerine bisküvileri süte batırıp, aynı şekilde dizin. Bu işlemi bir kere daha tekrarladıktan sonra en üst kata krem şanti sürün. Hazırladığınız havuçlu bisküvili yaş pastayı buzdolabında 1 saat kadar dinlenmeye bırakın.

Diğer tarafta küçük bir tencere içine yarım paket hazır çikolata sosunu koyun. Üzerine 1 su bardağı süt dökün. Sürekli karıştırarak, koyu bir kıvam alana kadar pişirin. Çikolata sosu piştikten sonra ocaktan alın. ara ara karıştırarak, soğumaya bırakın. Dinlenen pastayı buzdolabından çıkartın. Üzerine çikolata sosunu döküp, yayın. Bu şekilde de buzdolabında 1 gece dinlenmeye bırakın.

Havuçlu Bisküvili Yaş Pasta

Daha sonra kelepçeli dikdörtgen kalıbı yavaşça çıkartın. Hazırladığınız havuçlu bisküvili yaş pastanın üzerini istediğiniz şekilde süsleyip, dilimleyerek, servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.