Tarif Arama

Dondurulmuş Yoğurt

Dondurulmuş Yoğurt Tarifi (2 Kişilik)

Dondurulmuş Yoğurt İçin Malzemeler :

  • 250 gr süzme yoğurt
  • 100 ml sıvı krema
  • 25 gr pudra şekeri

Dondurulmuş Yoğurt Nasıl Yapılır?

Dondurulmuş Yoğurt Yapılışı :

Dondurulmuş yoğurt yapımında; derin bir kase içine 250 gr süzme yoğurt koyun. Üzerine 25 gr pudra şekeri (1 yemek kaşığı dolusu) ekleyip, mikser ile karıştırın.

Daha sonra karışım içine 100 ml sıvı krema ekleyin. Tüm malzemeyi kaşık yardımı ile tekrar karıştırın. Yoğurtlu harcı hafifçe geniş bir kap içine döküp, üzerini streç film ile kapatın. Derin dondurucuya koyup, en az 3-4 saat dondurun.

Donan yoğurtlu harcı dondurma kaşığı ile alıp, rondo içine koyun. Rondodan geçirin. Çok fazla bekletmeden servis kaselerine koyun.

Lezzetli Ve Sağlıklı Atıştırmalık : Dondurulmuş Yoğurt

Hazırladığınız dondurulmuş yoğurt üzerine dilediğiniz meyve, çikolata parçaları, fındık ya da fıstık koyup, servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.