Tarif Arama

Yoğurtlu Dondurma

Yoğurtlu Dondurma Tarifi (2 Kişilik)

Yoğurtlu Dondurma İçin Malzemeler :

  • 250 gr süzme yoğurt
  • 1,5 yemek kaşığı süzme bal
  • 1 tatlı kaşığı vanilya
  • 50 gr iri kırılmış ceviz

Yoğurtlu Dondurma Nasıl Yapılır?

Yoğurtlu Dondurma Yapılışı :

Yoğurtlu dondurma yapımında; derin bir kase içine 250 gr süzme yoğurt koyun. Üzerine 1 buçuk yemek kaşığı süzme bal ekleyin. Ardından 1 tatlı kaşığı vanilya da ilave edip, mikser ile çırpın.

Daha sonra karışım içine 50 gr iri kırılmış ceviz ekleyin. Tüm malzemeyi kaşık yardımı ile karıştırın. Ardından yoğurtlu dondurma harcını hava almayan bir kap içine alın ve derin dondurucuya koyun.

Dondurmayı 2 saat derin dondurucuda bekletin. 2 saatin ardından dondurucudan çıkartıp, iyice karıştırın. Sonra tekrar kapağını kapatıp, dondurucuda birkaç saat daha bekletin.

İçinizi Ferahlatacak Nefis Bir Dondurma : Yoğurtlu Dondurma

Hazırladığınız yoğurtlu dondurma iyice donduktan sonra dondurucudan çıkarıp, 5-10 dakika bekletin. Daha sonra dondurma kaşığı ile servis kaselerine koyup, servis edebilirsiniz.

Yoğurtlu dondurma içine ceviz yerine fındık, fıstık ya da dilediğiniz meyveleri kullanabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.