Tarif Arama

Bisküvili Porsiyonluk Pasta

Bisküvili Porsiyonluk Pasta Tarifi (10 Adet)

Bisküvili Porsiyonluk Pasta İçin Malzemeler :

  • 2 paket eti kakaolu bisküvi
  • 2 paket toz krem şanti
  • 1 su bardağından 1 parmak eksik soğuk süt
  • Bulamak İçin:
  • 1 kase soğuk süt
  • 1 kase hindistan cevizi
  • Üzeri İçin:
  • 1 paket bitter çikolata

Bisküvili Porsiyonluk Pasta Nasıl Yapılır?

Bisküvili Porsiyonluk Pasta Yapılışı :

İlk olarak derin bir kap içine 2 paket toz krem şanti koyun. Üzerine 1 su bardağından 1 parmak eksik soğuk süt döküp, mikser ile köpürene kadar çırpın. Hazırladığınız krem şantiyi sıkma torbası içine koyun.

Daha sonra tezgah üzerine 1 kase soğuk süt, 1 kase hindistan cevizi ve kakaolu bisküvileri koyun. 1 adet kakaolu bisküviyi iki parmak arasında arkalı önlü çevirerek, soğuk süte batırıp, çıkartın. Üzerine krem şanti sıkın.

Ardından ikinci kakaolu bisküviyi de süte batırıp, üstüne koyun. Bisküvinin üzerine tekrar krem şanti sıkıp, üçüncü bisküviyi süte batırıp, üzerine koyun. Bisküvili pastanın kenarlarından çıkan krem şantiyi düzeltip, üzerini ve yan taraflarını hindistan cevizine bulayın.

Hazırladığınız bisküvili porsiyonluk pastaları kapaklı bir kap içinde 2-3 saat kadar buzdolabında dinlenmeye bırakın.

Bisküvili Porsiyonluk Pasta

Son olarak 1 paket bitter ya da sütlü çikolatayı benmari usulü eritin.

Benmari Yöntemi:Büyük bir tencere içine su eklenir, su kaynayınca altı kısılır. İçine daha küçük bir tencere konulur. Bu tencerenin içine su temas ettirmeden eritilecek malzeme konulur.

Dinlenen bisküvili porsiyonluk pastaları buzdolabından çıkartın. Üzerlerini benmari usulü erittiğiniz çikolata ile süsleyip, servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.