Tarif Arama

Benmari Yöntemi İle Çikolata Eritme

Benmari (Bain Marie) Yöntemi İle Çikolata Nasıl Eritilir?

Benmari Yöntemi İle Çikolata Eritme İçin Malzemeler :

  • Çikolata

Benmari Yöntemi İle Çikolata Eritme Nasıl Yapılır?

Benmari Yöntemi İle Çikolata Eritme Yapılışı :

İlk olarak bir tencere içine yarısına kadar su koyup, kaynamaya bırakın. Su kaynadıktan sonra ocağın altını kısın. Bu tencerenin içine dibi suya değmeyecek şekilde yani tencereden biraz daha küçük ısıya dayanıklı bir kap yerleştirin.

Isıya dayanıklı bu kap içine eritilecek çikolataları koyun. Ara ara karıştırarak, çikolatalar tamamen eriyene kadar bekleyin.

Ben Mari (Bain Marie) Yöntemi Nedir?

Bain marie fransızcadan gelmektedir. Türkçe okunuşuyla ben mari dir.

Yani çikolatanın ya da herhangi bir gıdanın içinde bulunduğu kabın, su dolu başka bir kap içine yerleştirerek alttaki suyun buharıyla yavaş yavaş pişirilmesi işlemidir.

Benmari Yöntemi İle Çikolata Eritme

Ben Mari (Bain Marie) Yöntemi Nerelerde Kullanılır?

Günlük hayatımızda bu yöntemle ilgili birçok örnek vardır. Mesela yemekhanelerde yemeklerin soğumaması için altlarına konan sıcak su kapları, fırında sütlaç yaparken su dolu tepsi içine koyulması, kristalleşmiş bal, kavanozu ile birlikte ılık su içerisinde bekletilip, ısıtılarak eski haline döndürülmesi bu usulün birer örneğidir.

Afiyet olsun
Eline Sağlık Denemenin En Kolay Yolu :

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?En lezzetli Benmari Yöntemi İle Çikolata Eritme nasıl yapılır? Kolayca yapacağınız Benmari Yöntemi İle Çikolata Eritme tarifinin hazırlanışını adım adım RESİMLİ olarak anlattık. Eminiz ki Benmari Yöntemi İle Çikolata Eritme tarifimizi yaptığınız da, siz de çok beğeneceksiniz.
Benmari Yöntemi İle Çikolata Eritme:

:2016-03-02

Benmari Yöntemi İle Çikolata Eritme Malzemeleri : https://ye-mek.net/tarif/detay/benmari-yontemi-ile-cikolata-eritme-malzemeleri