Tarif Arama

Bardakta Parfe Tatlısı

Bardakta Parfe Tatlısı Tarifi (10 Kişilik)

Bardakta Parfe Tatlısı İçin Malzemeler :

  • 2 paket krem şanti tozu
  • 1,5 su bardağı soğuk süt
  • 1,5 paket burçak bisküvi
  • 1 çay bardağı damla çikolata
  • 1 çay bardağı orta dövülmüş fındık
  • 1,5 tatlı kaşığı nescafe
  • 4 adet orta boy muz

Bardakta Parfe Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bardakta Parfe Tatlısı Yapılışı :

Bardakta parfe tatlısı için; çukur bir kap içine 2 paket krem şanti tozunu boşaltın. Üzerine 1 buçuk su bardağı soğuk süt ve 1 buçuk tatlı kaşığı nescafe koyun. Mikser ile koyu bir kıvam alana kadar çırpın.

Çırpılmış krem şanti üzerine 1 buçuk paket burçak bisküviyi eliniz ile küçük küçük parçalayın. Daha sonra 1 çay bardağı damla çikolata ve 1 çay bardağı dövülmüş fındık ekleyin. Spatula ile iyice karıştırın.

Diğer taraftan 4 adet orta boy muzu küçük küçük kesin. Bardak ya da kuplar içine öncelikle hazırladığınız parfeden 2 yemek kaşığı dolusu koyun. Parfenin üzerine muz parçalarından yerleştirin. Daha sonra tekrar parfe, muz ve parfe olarak kupları doldurun.

Hem Kolay, Hem Lezzetli, Hem de Hafif Bir Tatlı : Bardakta Parfe Tatlısı

Hazırladığınız bardakta parfe tatlısını kıvam alması için buzdolabında soğumaya bırakın. Daha sonra soğuk olarak servis edebilirsiniz.

Bardakta Parfe Tatlısı Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 15 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 15 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 10 kişilik bardakta parfe tatlısı içindir.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.