Tarif Arama

Bademli Çikolatalı Hurma Tatlısı

Bademli Çikolatalı Hurma Tatlı Tarifi

Bademli Çikolatalı Hurma Tatlısı İçin Malzemeler :

  • Hurma
  • Çiğ badem
  • Bitter çikolata

Bademli Çikolatalı Hurma Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bademli Çikolatalı Hurma Tatlısı Yapılışı :

İlk olarak bademlerin kabuklarının soyulması için kaynar su içerisinde 10 dk kadar bekletin. Daha sonra bademleri tek tek elinize alıp, kabuklarını soyun.

Diğer taraftan bıçak yardımı ile hurmaların uzunlamasına çizik atın. Ardından çekirdeklerini çıkartın. Bademleri hurmaların içlerine yerleştirin.

Daha sonra bitter çikolatayı benmari usulü eritin.

Benmari Yöntemi: Büyük bir tencere içine su eklenir, kaynayınca altı kısılır. İçine daha küçük bir tencere konulur. Bu tencerenin içine su temas ettirmeden eritilecek malzeme konulur.

Eriyen çikolataya bademli hurmaları bulayın. Yağlı kağıt üzerine alıp, üzerine dövülmüş badem serpiştirin. Daha sonra buzdolabında soğumaya bırakın.

Bademli Çikolatalı Hurma Tatlısı

Hazırladığınız bademli çikolatalı hurma tatlılarını kahvenin yanında servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bugün ne pişirsem, akşama ne yapsam derdinden tamamen kurtaran günlük, haftalık hatta aylık menülerimizi gördünüz mü? Eğer henüz göz atmadıysanız şimdi hemen inceleyebilirsiniz. Günün Menüsü / Bugün Ne Pişirsem?

Sitemizde her biri adım adım fotoğraflı binlerce özel tarif var. Arzu ettiğiniz tarifi aşağıdaki arama bölümünden kolayca arayıp, bulabilirsiniz.
Bademli Çikolatalı Hurma Tatlısı:
Bademli Çikolatalı Hurma Tatlısı Malzemeleri : https://ye-mek.net/tarif/detay/bademli-cikolatali-hurma-tatlisi-malzemeleri