Toz Çikolata Sosu

Ev Yapımı Çikolata Sosu Tozu (Nişastalı) Tarifi (1 Küçük Boy Kavanoz)

Toz Çikolata Sosu İçin Malzemeler :

  • 6 yemek kaşığı kakao
  • 5 yemek kaşığı nişasta
  • 1 çay bardağı toz şeker

Toz Çikolata Sosu Nasıl Yapılır?

Toz Çikolata Sosu Yapılışı :

Toz çikolata sosu yapımı için; küçük bir kavanoz içine 6 yemek kaşığı kakao koyun. Kakaonun üzerine 5 yemek kaşığı nişasta ekleyin. Son olarak kavanozun içine 1 çay bardağı toz şeker koyun. Tarifte kullandığımız çay bardağı ölçüsü 110 ml dir.

Kavanozun içine malzemeleri koyduktan sonra kapağını sıkıca kapatın. Ardından kavanozu iyice çalkalayarak, malzemelerin birbirlerine karışmasını sağlayın.

Sadece 3 Malzeme İle Evde Kolayca Yapın : Toz Çikolata Sosu

Hazırladığınız çikolata sosu tozunu kapağı kapalı bir kavanoz içerisinde güneş görmeyen serin ve kuru bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Kullanacağınız zaman içinden kullanacağınız miktarda alıp, kalanını yine aynı şekilde saklamaya devam edebilirsiniz.

Hazır Çikolata Tozu Nasıl Kullanılır?

Hazırladığınız çikolata sosu tozundan 3 yemek kaşığı alıp, küçük bir sos tavası içine koyun. Üzerine 1 su bardağı süt döküp, ocak üzerine alın. Koyu bir kıvam alana kadar sürekli karıştırarak, pişirin.

Su ile Çikolata Sosu Nasıl Yapılır?

Çikolata sosu yaparken süt yerine su da kullanabilirsiniz. Yine 3 yemek kaşığı toz çikolata sosuna 1 su bardağı su döküp, koyu bir kıvam alana kadar pişirin.

Toz Çikolata Sosu Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 5 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 5 dakikası da hazırlık süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 1 küçük boy kavanoz toz çikolata sosu içindir.

Afiyet olsun

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Toz Çikolata Sosu İle Alakalı Bunlar da Soruldu;