Tavada Kaşarlı Mantar

Tavada Mantar Tarifi (2 Kişilik)

Tavada Kaşarlı Mantar İçin Malzemeler :

  • 400 gr kültür mantarı
  • Tereyağı
  • Tuz
  • Üzeri için:
  • Rendelenmiş kaşar peynir
  • Kekik
  • Kırmızı pul biber

Tavada Kaşarlı Mantar Nasıl Yapılır?

Tavada Kaşarlı Mantar Yapılışı :

Tavada kaşarlı mantar yapımı için; 400 gr kültür mantarın sap kısımlarını dikkatli bir şekilde çıkartın. Ardından mantarların kabuğunu soyup, nemli bir bez ile temizleyin. İsteğe göre mantarların kabuğunu soymayabilirsiniz.

Daha sonra mantarları orta boyuttaki bir tava içine güzelce dizin. Üzerlerine damak tadınıza göre tuz serpiştirin. Her bir mantarın orta kısmına küçük küçük tereyağı parçaları koyun. Tavayı ocak üzerine alıp, kapağını kapatın. Mantarlar suyunu salıp, tavadaki suyunu çekene kadar pişirin. Mantarların orta kısmında biriken suyu çok lezzetli oluyor bu yüzden dökmeyebilirsiniz.

Son olarak mantarların orta kısımlarına rendelenmiş kaşar peynir serpiştirin. Peynirlerin üzerine de biraz kekik ve kırmızı pul biber serpiştirin. Tavanın kapağını kapatıp, kaşar peynirler iyice eriyene kadar pişirin.

Tadına Doyamayacağınız Bir Lezzet : Tavada Kaşarlı Mantar

Tavada kaşarlı mantar piştikten sonra sıcak olarak servis edebilirsiniz. Tarifte kullandığınız malzemeleri damak tadınıza göre azaltıp, çoğaltabilirsiniz.

Tavada Kaşarlı Mantar Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 20 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 10 dakikası hazırlık, 10 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 kişilik tavada kaşarlı mantar içindir.

Afiyet olsun

Yanına Başka Ne Gider?

Videolu Tariflerimiz de Harika! Aşağıdan Hemen İzleyebilirsiniz:

YEMEKNET YouTube Kanalı

Tavada Kaşarlı Mantar İle Alakalı Bunlar da Soruldu;